“Travma Yaşayan Çocuğunuzu İyileştirmek” raflarda

Nisan 20, 2023

“Travma Yaşayan Çocuğunuzu İyileştirmek” raflarda

Aletha J. Solter’ın “Travma Yaşayan Çocuğunuzu İyileştirmek” adlı kitabı, Ayşegül Cebenoyan çevirisiyle Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Deprem, kaza, yangın gibi travmatik bir olay yaşayan çocuğunuza nasıl yaklaşmalısınız?

Travmalar onda hangi belirtilerle ortaya çıkar?

Çocukluk travmaları hangi koşullar altında iyileşir?

Çocuğunuzun kendi iyileşme mekanizmalarını harekete geçirmek için neler yapabilirsiniz? 

Mutlu ve sevgi dolu bir ailede büyüyen çocuklar bile kaza, deprem ya da istismar gibi korkutucu olaylarla karşılaşabilir, bu nedenle travma yaşayabilir ya da kendilerini örselenmiş hissedebilirler. Çocuklukta geçirilen travmalar hayat boyu süren sonuçlara yol açabilir.

Bilinçli Ebeveynlik akımının kurucusu Aletha J. Solter, Travma Yaşayan Çocuğunuzu İyileştirmek kitabında, çocuğunuzun yaşadığı travmayı fark etmenizi sağlayacak ve doğal iyileşme mekanizmalarının devreye girmesine yardımcı olacak prensipleri anlatıyor. Bu kitap çocuğunuzun travmayı dönüştürme, güvenini ve neşesini yeniden kazanma sürecinde size rehberlik edecek.

Tadımlık>>>

Yazar hakkında

Aletha J. Solter bilinçli ebeveynlik konusunda dünya çapında tanınmış bir uzmandır. İsviçre Cenevre Üniversitesi’nde insanbiyolojisi mastırı, California Üniversitesi’nde (Santa Barbara) psikoloji doktorası yapan Solter, Aware Parenting Institute’un (Bilinçli Ebeveynlik Enstitüsü) kurucusudur. İki çocuk annesi olan Solter, dünyanın pek çok ülkesindeki anne babalar ve profesyoneller için bilinçli ebeveynlik workshop’ları düzenlemektedir. Solter’ın Bilinçli Bebek, Çocuğunuza Kulak Verin ve Oyun Oynama Sanatı adlı kitapları da Doğan Kitap tarafından yayımlanmıştır. 

Yazarın Sayfası 

edebiyathaber.net (20 Nisan 2023)

Yorum yapın