Masthead header

The Guardian, 21. yüzyılın en iyi 100 dizisini belirledi

Sanat Karavanı’ndan Kübra Gaburga’nın haberine göre, The Guardian, 21. yüzyılın en iyi 100 dizisini sıraladığı bir liste yayınladı. Listenin ilk sırasında The Sopranos yer aldı.

Son dönemde listelerin ilk sırasında yer alan ve büyük izleyici kitlesine sahip olan Breaking Bad, The Guardian’ın listesinde 5. sırada yer alırken, son yılların en çok konuşulan dizilerinden Game of Thornes, 7. sırada yer aldı.

İngiltere yapımı dizilerin sayısının fazla olduğu listede Happy Valley ve Line of Duty gibi İngiltere yapımı polisiye dizilerin Twin Peaks: The Return, Deadwood, Six Feet Under, The Leftovers gibi övgü toplayan dizilerin üstünde yer alması dikkat çekti. Öte yandan dikkat çeken bir diğer detay da Hannibal ve Fringe gibi kült dizilerin listede kendilerine yer bulamamaları oldu. Bakınız The Guardian kimleri listeye almış.

İşte tam liste:

  • kilimci - 20/09/2019 - 10:04

    avrupalıların bu tarz listelerine güven olmaz çünkü çoğunukla kendi yapımlarını koyuyorlar. dizi film konusunda abd 1.numaradır bu bir gerçek. tamam onlarında her yaptığı iyi olmuyor ama yine listenin çoğunda onlar olmalıydı bence.cevaplakapat

  • Can Arat - 29/09/2019 - 14:16

    Breaking Bad net gelmiş geçmiş en iyisi. İlk 3 neyse ama 5’e gerilemiş resmen. Sonrasında Fringe’in olmadığını görünce şaşırmadım. Liste vasat zaten, Fringe gibi müthiş bir işin orada olmaması çok normal :D

    Dexter falan da yok… Lost baya gerilerde, Friends yok. THe Office’i koymuşlar allahtan…cevaplakapat

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r