Masthead header

Tarık Dursun K. hikaye yarışması sonuçlandı

146 başvurunun olduğu “Tarık Dursun K. Hikaye Yarışması”nda birinciliği “Yaratma Gecesi” başlıklı eserle Ahmet Yıldız aldı.

Yaşamını Karşıyaka’da sürdüren usta yazar adına düzenlenen yarışmada dereceye girenlere ödülleri önümüzdeki günlerde yapılacak törenle verilecek.

Karşıyaka Belediyesi tarafından Homeros Edebiyat Ödülleri 2012 kapsamındaki yarışmanın seçici kurulu Özcan Karabulut, Sezer Ateş Ayvaz, Jale Sancak, Faruk Duman ve Veysel Çolak’tan oluştu. Yapılan değerlendirme sonucunda; Ahmet Yıldız “Yaratma Gecesi” isimli eseri ile birinciliğe layık görüldü. “İshak Kuşunun Çağırdığı Çocuk” isimli eseri ile Murathan Çarboğa ve “Bir Kara Leke” ile de Mehmet Fırat Pürselim ikinciliği paylaştı. Üçüncülük ödülünün sahibi ise, “Ölü deniz Mezarlığı” isimli öyküsü ile İbrahim Karaoğlu ve “İçeri Giremez miydiniz?” isimli eseri ile Neslihan Önderoğlu oldu.

Hikaye yazarlığının özendirilmesi ve yarışmanın yaygınlaştırılması amacıyla verilen Jüri Özel ödülünü ise, Hakkı İnanç, Emrah Öztürk, Ayşe Ümran Ersin ile Pelin TEMUR aldı.

karsiyakahaber.com (27 Eylül 2012)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r