Masthead header

Spielberg yorumuyla Batı Yakasının Hikayesi’nin fragmanı yayınladı

Steven Spielberg’ün müzikal “Batı Yakasının Hikayesi” nin yeni film uyarlamasının ilk fragmanını yayınladı.

Pulitzer Ödülü sahibi Tony Kushner’ın senaryosundan Oscar ödüllü Steven Spielberg’ün yönettiği “Batı Yakasının Hikayesi”, 1957 New York City’deki şiddetli rekabetlerin ve genç aşkların klasik öyküsünü anlatıyor. Filmde, sevilen yıldızlar Ansel Elgort (Tony) ; Rachel Zegler (María); Ariana DeBose (Anita); David Alvarez (Bernardo); Mike Faist (Riff); Josh Andrés Rivera (Chino); Ana Isabelle (Rosalia); Corey Stoll (Teğmen Schrank); Brian d’Arcy James (Memur Krupke); ve Rita Moreno (Tony’nin çalıştığı köşe mağazasının sahibi Valentina olarak) yer alıyor.

Broadway ve Hollywood’un en iyilerini bir araya getiren filmin yaratıcı ekibinde, aynı zamanda yönetici yapımcı olarak da görev yapan Kushner; filmdeki müzikal anların koreografisini yapan Justin Peck; ünlü Los Angeles Filarmoni Orkestrası ve ikonik bestenin kaydını yöneten Gustavo Dudamel; müzikleri düzenleyen besteci ve orkestra şefi David Newman (“Anastasia”); Tony Award ödüllü besteci Jeanine Tesori (“Fun Home,” “Thoroughly Modern Millie”), kadroyu vokallerde yöneten ve adayı müzik süpervizörü Matt Sullivan (“Güzel ve Çirkin”, “Chicago”), filmin yürütücü müzik yapımcısı olarak görev yaptı.

Filmin yapımcıları arasaında Spielberg, Kristie Macosko Krieger ve Kevin McCollum yer alıyor.

Arthur Laurents’ın kitabı, Leonard Bernstein’ın müziği, Stephen Sondheim’ın sözleri ve Jerome Robbins’in konsept, yönetmenlik ve koreografisi ile “Batı Yakasının Hikayesi” 1957’deki orijinal Broadway gösterisinden beyazperdeye uyarlandı. Batı Yakasının Hikayesi, 10 Aralık 2021’de sinemalarda olması bekleniyor.

edebiyathaber.ne (27 Nisan 2021)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r