Masthead header

Soluksuz okunan bir gerilim romanı: “Korku”

Dirk Kurbjuweit’in “Korku” adlı romanı, Regaip Minareci çevirisiyle hep kitap tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Romanları aynı zamanda filme de uyarlanan başarılı Alman yazar Dirk Kurbjuweit’in kaleminden, büyük ilgi gören muhteşem bir gerilim romanı: Korku! 13 Temmuz’da hep kitap logosuyla çıkacak olan Korku; “Ailenizi korumak için ne kadar ileri gidersiniz?” sorusunun cevabını ahlaki ve felsefi açıdan bir kez daha düşünmenize neden olacak, elinizden bırakamayacağınız bir roman…

Randolph, silah düşkünü, sert ve sevgisini gösteremeyen bir babanın üç çocuğundan biri olarak sorunlu bir çocukluk ve gençlik dönemi geçirmiştir. İş ve özel yaşamında babasının tam tersi bir yol izlemeyi kendine hedef edinden Randolph barışçıl, hukuk devletine güvenen ve her türlü şiddetten uzak yaşayan, başarılı bir mimar ve sevecen bir babadır. Karısı Rebecca ve iki çocuğuyla güzel bir apartman dairesinde yaşamaya başladıktan sonra tüm hayatları değişir, kâbus dolu günler başlar.

Alt katında oturan yaşlı komşusunun, ailesine uyguladığı psikolojik işkence Randolph’un o güne kadar inandığı bütün değerleri sorgulamasına neden olacaktır.

DIRK KURBJUWEIT HAKKINDA

Dirk Kurbjuweit 1962’de doğdu. Zeit gazetesinde editörlük yaptı. 1999’dan beri Spiegel’de çalışıyor. Üçü filme çekilen yedi roman yazan Kurbjuweit, yaptığı haberlerle 1998 ve 2002 Egon-Erwin-Kisch Ödülü aldı.

edebiyathaber.net (11 Temmuz 2018)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r