Serhan Bali ile Klasik Müzik Atölyesi başlıyor

Mart 8, 2019

Serhan Bali ile Klasik Müzik Atölyesi başlıyor

Açık Diyalog İstanbul’un klasik müzik ve opera severlere yönelik “Serhan Bali ile Konser ve Opera Dinleme Sanatı” Seminer Dizisi 13 Mart – 29 Mayıs tarihlerinde düzenleniyor.

Teşvikiye’de bulunan kültür sanat platformu Açık Diyalog İstanbul’da, klasik müzik yazarı ve Andante Klasik Müzik Dergisi’nin kurucusu Serhan Bali’nin öncülüğünde 13 Mart Çarşamba akşamı yapılacak seminerde Norveçli bestekar ve piyanisti Edvard Grieg’in hayatı, sanatı ve çalışmaları ve 27 Mart Çarşamba akşamı opera sanatının devrimcisi Richard Wagner’in hayatı, sanatı ve çalışmaları ele alınacak.  Serhan Bali’nin seminerlerinde zaman zaman konuk müzisyenler (orkestra şefleri, piyanistler, opera sanatçıları), konuşmacılarda yer alarak seminerlere farklı bir renk katıyorlar.

Ayrıca Barok, Klasik ve Romantik dönemlerin birbirinden ayırt edici özelliklerini de bu etkinlikte katılımcılara sunacak olan Bali, bu eserlerin hakkını vererek dinlemek, dinlerken daha çok haz almak içi bestecilerin yaşamlarını, sanatlarının ince noktalarını, üsluplarının öne çıkan özelliklerini katılımcılara aktaracak.

29 Mayıs’a kadar her ay iki kere düzenlenecek atölyeler 18.30’da başlayacak. Katılmak isteyenler daha  fazla bilgi ve kayıt başvuru için 0212 232 76 62’den ya da [email protected] adresinden iletişime geçebilirler.

edebiyathaber.net (8 Mart 2019)

Yorum yapın