“Salgın: Tükeniş Çağında Dünyayı Yeniden Düşünmek” yayımlandı

Eylül 24, 2020

“Salgın: Tükeniş Çağında Dünyayı Yeniden Düşünmek” yayımlandı

Didem Bayındır’ın derlediği “Salgın: Tükeniş Çağında Dünyayı Yeniden Düşünmek” Tellekt etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Salgın: Tükeniş Çağında Dünyayı Yeniden Düşünmek, salgın olgusunu çok yönlü bir yaklaşımla ele alıyor; okuru bilim, ekonomi, siyaset, tarih, çevre, toplumsal cinsiyet, sosyoloji, psikoloji, halk sağlığı, tıp tarihi, felsefe, edebiyat, medya, kültür ve sanat perspektifinden dünyayı yeniden düşünmeye davet ediyor.

Dünya tarihinde salgınların çok büyük etkileri oldu; bugün de bütün dünya yüz binlerce insanın hayatını, işini kaybettiği, sosyo-psikolojik bedellerin inanılmaz boyutlarda olduğu bir salgınla karşı karşıya. Pek çok insan belki de ilk defa geçmişi, bugünü ve geleceği sadece bireysel hayatlar bağlamında değil, küresel bağlamda da ele almaya başladı. Derlemeye katkıda bulunan yazarlar, kendi uzmanlık alanlarının çerçevesinden düne, bugüne ve geleceğe bakıyor.

Derlemeye katkıda bulunan yazarlar: Bekir Ağırdır, Onur Akgül, Fatih Artvinli, Paul Auster, Evren Balta, Foti Benlisoy, Yenal Bilgici, Selva Demiralp, Önder Ergönül, Emre Gönen, Melek Göregenli, İlker Kayı, E. Fuat Keyman, İoanna Kuçuradi, Gülcan Özer, Görgün Taner, Ayşen Uysal, Nükhet Varlık, Melda Yaman, Mine Yıldırım

Derleyen: Didem Bayındır

Tür: Bilim

Sayfa sayısı: 432

Fiyat: 49,50 TL    

edebiyathaber.net (24 Eylül 2020)

Yorum yapın