Masthead header

Ruhların İletişimi: Proust ve Müzik konseri Mehmet Rifat’ın kitabından ilhamla

Yapı Kredi Kültür Sanat ve Özel Saint Benoît Fransız Lisesi’nin ortaklığında yapılacak olan “Ruhların İletişimi: Proust ve Müzik” konseri, 27 Mart Çarşamba günü 18.30’da Özel St. Benoit Fransız Lisesi Silüet Salonu’nda gerçekleştirilecek. 

Konser Mehmet Rifat’ın YKY’den çıkan aynı adlı kitabından alınan ilhamla tasarlandı.

Konserde  keman sanatçısı Pelin Halkacı Akın ve piyanist İris Şentürker Proust’un yapıtında ve yaşamında büyük öneme sahip olan Richard Wagner, Camille Saint-Saëns, César Franck ve Reynaldo Hahn’ın eserlerini yorumlayacaklar.

Konser öncesinde felsefeci, yazar ve çevirmen Nami Başer ile müzik tarihçisi, besteci ve orkestra şefi Emre Aracı da Proust’un yapıtı ve bunun içinde müziğin yeri üzerine konuşma yapacaklar. Ruhların İletişimi: Proust ve Müzik konseri, ücretsiz ve rezervasyonlu. Rezervasyon formu için www.sb.k12.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Mart 2018’de YKY’den çıkan Mehmet Rifat’ın yazdığı “Ruhların İletişimi: Proust ve Müzik” kitabı iki ana bölümden (Proust ve Müzik; Proust ve Besteciler) oluşuyor. Kitapta bir yandan Proust’un kaleminden çıkan müzik üzerine yapılmış en güzel, en çarpıcı, en ironik yorumlar yer alırken öte yandan bu “büyük yazar”ın Bach, Beethoven, Chabrier, Chopin, Debussy, Mozart, Schubert, Schumann, Strauss, Wagner ve daha birçok besteciye ilişkin değerlendirmeleri, beğenileri ve eleştirileri bulunuyor.

edebiyathaber.net (22 Mart 2019)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r