Masthead header

Resim Sanatında Kedi, Köpek ve Kuş Kitapları yakında raflarda

Resim Sanatında Kedi Kitabı, Köpek Kitabı ve Kuş Kitabı, Ayşegül Gürsel Duyan’ın çevirisiyle, 10 Kasım’dan itibaren hep kitap tarafından yayımlanıyor.

Tanıtım bülteninden

Kimi zaman en yakın dostlarımız, kimi zaman koruyucularımız, kimi zaman sevdiğimiz kitapların sevdiğimiz kahramanları: kediler, köpekler ve kuşlar. Zekâlarıyla bizi hayrete düşüren, tatlılıklarıyla en kötü günlerimizi bile güzelleştiren, varlıklarıyla umut veren hayvan dostlarımız bu defa da resim sanatındaki yansımalarıyla karşımızda. hep kitap, hayvansever okurlara çevirdikleri her sayfada büyülenecekleri üç kitap sunuyor: Kedi Kitabı, Köpek Kitabı ve Kuş Kitabı.

KEDİ KİTABI: RESİM SANATINDA KEDİLER

Kediler ve insanlar arasındaki ilişki benzersizdir. Evcil hayvanlar genelde sahiplerine her anlamda bağlı olsa da kediler kendi iradesiyle hareket eder. Siz onları öylece sahiplenemezsiniz, onlar sizi bulur. Sevgisini kazanmak için çabalamanız gerekir, nazlıdır kediler. Bu kitaptaki kediler de bazen köşelerinde kıvrılmış uyurken, bazen sahiplerinin kucağında otururken, bazen tüm asaletleriyle tüylerini kabartmış öylece dururken, bazen de natürmort tablodan favori atıştırmalıklarını çalarken resmedilmiş. Caroline Roberts ve Angus Hyland’ın yazdığı Kedi Kitabı’nda sadece kedilerin olağanüstü hallerine doya doya bakmakla kalmayacak, ressamlar ve sanatları hakkında da faydalı bilgilere ulaşma şansı bulacaksınız!

KÖPEK KİTABI: RESİM SANATINDA KÖPEKLER

Köpek denince ilk akla gelen kelimedir bağlılık. Tabii ki insan ve köpek ilişkisinde bu bağlılık karşılıklı. Sanatçılar resimlerinde de ayrılamamış sadık dostlarından. Büyük, küçük, zarif, asil, komik… Bir sürü cins var bu kitapta. Üstelik birbirinden güzel köpek çizimlerine, hem sanatçıların kendileriyle hem de köpek cinsleriyle ilgili bilgiler eşlik ediyor. Kendra Wilson ve Angus Hyland imzasını taşıyan Köpek Kitabı, dünyanın dört bir yanından ressamlar ve illüstratörlerin çizimleriyle adeta köpek dostlarımız için bir saygı duruşu.

KUŞ KİTABI: RESİM SANATINDA KUŞLAR

Gökyüzünün sahipleri, barış ve özgürlük sembolleri, uçma yetenekleriyle sadece sanatçılara değil biliminsanlarına da ilham veren güzel yaratıklar… Kuşlarla ilgili öğrendiğimiz her bilgi biraz daha şaşırtır bizi. Bu kitaptaysa kuş cinsleriyle ilgili kısa bilgilerin yanı sıra dünyanın her yerinden sanatçıların çizimleri ve haklarında ufak anekdotlar yer alıyor. En küçük kuş türlerinden büyük, egzotik türlere kadar birbirinden güzel onlarca kuşun yer aldığı, Kendra Wilson ve Angus Hyland imzalı Kuş Kitabı, kuşseverler için muazzam bir armağan!

edebiyathaber.net (7 Kasım 2017)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r