Psikolojide çığır açan deneyleriyle “farkındalığın anası” olarak anılan sosyal psikologdan

Temmuz 10, 2024

Psikolojide çığır açan deneyleriyle “farkındalığın anası” olarak anılan sosyal psikologdan

Ellen J. Langer’ın Farkındalıklı Beden adlı kitabı Serenad Yayınevi tarafından Kerime Dalyan çevirisiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden:

Bir karar verip harekete geçtiğinizde her şey değişir!

Konu sağlığınız olduğunda (tutulmuş dizleriniz, yıpranmış sinirleriniz, azalan görme yetiniz vb.) hayatınızı daha da kötüye gidebilirmiş gibi yaşama eğiliminde olabilirsiniz.

Farkındalıklı Beden bu olumsuz bakış açısının ne kadar yanlış olduğunu açıklıyor ve kendinizi geçmiş deneyimlerle ya da geleneksel akılla sınırlamadığınızda düşüncelerinizin bedenlerinizi nasıl derinden şekillendirme potansiyaline sahip olduğunu ortaya koyuyor.

Psikolojide çığır açan deneyleriyle “Farkındalığın Anası” olarak anılan, 21. yüzyılın önde gelen sosyal psikologlarından Ellen J. Langer’ın bu kitabını okurken zihin-beden bütünlüğünü sağlamanın önemini kavrayacak ve gerçek bir sağlık anlayışı benimseyeceksiniz.

Farkındalıklı Beden, insan sağlığı için derin anlamlar ve etkiler içeren olağanüstü bir bilim ve ilim eseridir. Ellen J. Langer’ın öncü araştırması, düşüncelerimizin ve algılarımızın fiziksel sağlığımızı gençleştirebileceğini, zihinsel enerjimizi yenileyebileceğini ve yaşamın olanaklarına dair anlayışımızı geri getirebileceğini gösteriyor. Bu kitap tam kapasite potansiyelimizi ortaya çıkarmanın nihai anahtarını sunuyor.”

—Daniel H. Pink, New York Times çoksatan yazarı

edebiyathaber.net (10 Temmuz 2024)

Yorum yapın