Masthead header

Özgür Üniversite’de Bahar Dönemi başlıyor

afis-01Özgür Üniversite’nin 3 ay sürecek Bahar Dönemi,  18 Mart Cumartesi günü  Fikret Başkaya’nın “Kapitalizmin Nihai Krizi: Riskler ve İmkânlar” başlıklı semineriyle açılacak.

Bu dönem; edebiyat, psikoloji, siyaset, resim, fotoğraf, felsefe ve sinema gibi seminerlerin yanı sıra güncel gelişmelerin tartışılacağı seminerler yapılacak.

Özgür Üniversite’de bu dönemde de, yine çok çeşitli başlıklar ilgi çekici içeriklerle sunulacakPazartesi akşamları Alaeddin Şenel ile “Siyasal Düşünceler Tarihinden Çağdaş Esintiler” başlıklı seminer yer alırken salı akşamları Yüksel Taşkın ile “Ortadoğu’yu Anlamak” ve Mehmet Ö. Alkan ile “Türkiye’de Siyasal Hayatın Kritik Evreleri” seminerleri yapılacak. Çarşamba akşamları Yusuf Öz ile Sinema Tarihine Giriş semineri yer alırken, perşembe akşamları  İzzettin Önder “Teorik Ve Pratik Yönleriyle Marksizm” ve aynı akşam Gençer Yurttaş ile Fotoğraf Atölyesi yapılacak. Cuma akşamları Cengiz Gündoğdu, “İslam’da Felsefe” seminerleri ve Haydar Özay ile Resim Atölyesi yer alacak. Taner Timur’da cumartesi günleri ayda bir söyleşi yapacak. Cumartesi günleri  Erkut Sezgin ile Nietzsche – Wittgenstein ve Doğan Şahin ile  “Psikososyal” seminerleri yer alacak.

Cumartesi Seminerleri kapsamında her cumartesi günü 2010’lu Yıllarda ‘Kapitalizmin Krizi Ve Dünya Jeopolitiği” başlığı altında Erdoğan AydınSungur Savran, Taner Timur, Ümit Akçay ve Y. Doğan Çetinkaya gibi isimler sunum yapacak.

Mayıs ayında Sibel Yardımcı “İnsan Sonrası Tartışmalar”, Erhan Keleşoğlu ile “Filistin Sorunu Ve Arap-İsrail Çatışması”, Tahir Şilkan ile “Edebiyattan Portreler”, Sadık Usta ile “Dünyayı Değiştiren Filozoflar”, Levent Safalı ile  Bilim Felsefesi ve Ercan Kanar ile Hukuk Söyleşileri seminerleri düzenlenecek. 

Özgür Üniversite’nin faaliyetleri, yayınları ve ders programı hakkında daha fazla ayrıntıyı www.ozguruniversite.org internet sitesinden ya da  (0212) 292 77 40 numaralı telefondan edinebilirsiniz.

edebiyathaber.net (13 Mart 2017)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r