Özcan Alper imzalı ‘Karanlık Gece’ Netflix’te

Ekim 14, 2023

Özcan Alper imzalı ‘Karanlık Gece’ Netflix’te

Yönetmenliğini Özcan Alper’in üstlendiği, Berkay Ateş, Cem Yiğit Üzümoğlu ve Sibel Kekilli’nin başrollerini paylaştığı “Karanlık Gece”, Netflix kütüphanesine eklendi.

Yönetmen Özcan Alper’in, 59. Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Film ve En İyi Senaryo ödüllerine layık görülen filmi “Karanlık Gece”, Netflix’te izleyicilerle buluştu. Özcan Alper’in senaryosunu Murat Uyurkulak’la birlikte yazdığı film, İshak’ın nasıl toplu bir öfkenin parçası haline gelip Anadolu’da küçük bir köyde vicdanıyla nasıl başa çıktığını ve kollektif sessizliğin şiddetiyle nasıl mücadele ettiğini anlatıyor.

Suç ve gerilim filmi olan ‘Karanlık Gece’nin başrollerini ise Berkay Ateş, Cem Yiğit Üzümoğlu, Taner Birsel, Pınar Deniz ve Sibel Kekilli paylaşıyor. Türkiye-Fransa-Almanya ortak yapımı filmin görüntü yönetmenliğini Y. Roy Imer üstleniyor.

Filmin konusu şöyle:

Bir dağ kasabasında yaşayan İshak, amatör olarak müzikle ilgilenen genç bir adamdır. Farklı hayalleri olan beş arkadaşıyla büyüyen İshak, köyün genç kızı Sultan’a gönlünü kaptırır. Ancak genç adam, Sultan’a hislerini söyleyemez. Bir gün Ali adında yakışıklı genç bir adam, İshak’ın yaşadığı köye memur olarak atanır. Onun köydeki varlığı İshak’ın kıskançlığa kapılmasına neden olur. Bir süre sonra Ali aniden ortadan kaybolur. Köyde Ali’nin av sırasında kaybolduğu söylentileri çıkar. Ali gerçekten avda mı kaybolmuştur, yoksa onun kaybolmasının İshak ve arkadaşlarıyla bir ilgisi var mıdır?

edebiyathaber.net (14 Ekim 2023)

Yorum yapın