Masthead header

“Ortak Roman”: Hasan Saraç, Edebiyat Haber okurları ile birlikte roman yazıyor!

12 Kasım pazartesi günü, sitemiz yazarlarından Hasan Saraç ile birlikte, ilginizi çekeceğini umduğumuz yeni bir proje başlatıyoruz.

Bizzat katkıda bulunabileceğiniz “Ortak Roman” adlı projemizin ana hatlarını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz:

 • İlk bölümü 12 Kasım Pazartesi günü sitemizde yayınlanacak romanın, kurgusunu geliştirip akışına yön verecek yorum ve önerilerde bulunma şansına sahip olacaksınız.
 • Yayınlanan her bölümün ardından, bir sonraki bölüme yönelik 100 kelimeyi aşmayan önerilerinizi yazarla paylaşabileceksiniz.
 • Değerli katkılarınızla şekillenerek ilerleyen bölümleri her hafta pazartesi ve perşembe günleri yayınlanacak olan psikolojik gerilim türündeki romanın 2012 sonunda tamamlanmasını hedefliyoruz.
 • Projenin belirlenen sürede tamamlanabilmesi için, önerilerinizi her bir bölümün yayınlanmasını izleyen 3 gün içerisinde yorum bölümüne iletmenizi önemle rica ediyoruz.
 • Yazar, okurlarla ayrı ayrı yazışacaktır. Bu nedenle lütfen e-posta adreslerinizi doğru olarak bildirin ve bu adreslerin sadece Hasan Saraç tarafından görülebileceğinden emin olun.
 • Projenin bitiminde İstanbul ve Ankara’da düzenlenecek birer toplantıda, sürece katkıda bulunmuş olan siz değerli okurlarımızla buluşacak, yazarımız ve Edebiyat Haber ekibi ile birlikte projeyi tartışacak, sorularınızı yanıtlayacağız.
 • Oluşumuna katkıda bulunduğunuz eserin basılması halinde ise, kitabın teşekkür bölümünde isimleriniz anılacak ve Edebiyat Haber yönetimi tarafından gönderilecek imzalı birer kitaba sahip olacaksınız.

edebiyathaber.net (9 Kasım 2012)

 • Doğancan BEDİR - 10/11/2012 - 17:27

  Sabırsızlıkla 12 Kasım’ı bekliyor olacağım.cevaplakapat

 • Günsu Yiğitcan - 10/11/2012 - 19:24

  12 Kasım’ı bekliyorumm.cevaplakapat

 • Üveys Servetoğlu - 11/11/2012 - 16:08

  Mükkemel olur… :)
  Çok güzel bir projecevaplakapat

 • mehmet ömür - 11/11/2012 - 22:03

  yarın görüşmek ve psikolojik olarak gerilmek üzrecevaplakapat

 • Gamze Aydın - 13/11/2012 - 23:06

  Merhaba,

  İlk bölümü okur okumaz Osman Aysu’nun Puslu Anılar adlı kitabını hatırladım. Çok özgün görünmüyor başlangıç olarak. Psikolojik-gerilim-korku türlerinde roman, hikaye, kısa film, dizi vb her eseri takip eden biri olarak, kitabın başlangıcını çok parlak bulmuyorum. Kahramanın kafasında dönen sorular ve konuşmalar ilerletilerek şizofrenik bir olaya dönüştürülebilir belki. Fakat bu konuşmalar bizi neden gersin? Gerilim ve merak unsurunu dahil etmek istersek diğer yandan da süregelen bir cinayet, bir kayıp ilanı veya başka çözülememiş bir olayın peşine düşmemiz ve bu olayları kitabın sonunda şizofren karakterle kesiştirmemiz gerekir. Çok güzel fikirler sunulacağını ve enteresan bir roman ortaya çıkaracağınızı düşünüyorum – akıl akıldan üstündür ne de olsa – Merakla çalışmanızın devamını bekleyeceğim.

  İyi çalışmalar dilerim.cevaplakapat

 • sebahat kurtöz - 14/11/2012 - 12:04

  Selamlar
  Okuyucu olmanın ötesine gidememiş biri olarak ahkam kesmek istemem,sadece gerilim tarzı roman ve filmlere düşkün biri olarak hikayenin girişinin okuru daha iyi yakalamsı gerektiğini söyleyebilirim.Evet kayıp bir zihin,katil bir şizofren yada yaptığını yadsıyan çoklu kişilikli bir karakter her olay sonrası yitik zihin ve yeni bir kişilik….aynada yapılan tanışma ritüelleri… Saygıyla! Kolay gelsincevaplakapat

 • Ayşe BAHŞİ - 14/11/2012 - 14:29

  Romanın girişiyle ilgili yapıcı olmayan yorumların çok önyargılı olduğunu düşünüyorum. henüz sadece bir-iki sayfası yayınlanmış bir roman girişinden neden bu kadar yüksek bir beklenti var anlayamadım.cevaplakapat

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r