Ödüllü yazar Morpurgo’dan aile sevgisi üzerine bir roman: Eve Giden Uzun Yol

Nisan 12, 2018

Ödüllü yazar Morpurgo’dan aile sevgisi üzerine bir roman: Eve Giden Uzun Yol

Savaş Atı kitabının bol ödüllü yazarı Michael Morpurgo’nun Eve Giden Uzun Yol adlı romanı, 10 ve üzeri yaş grubu için  Damla Kellecioğlu çevirisiyle Tudem Yayınları tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

10 yaş ve üzerindeki her yaştan kitapseverin yüreğine dokunmayı başaran Eve Giden Uzun Yol, yetimhanede yaşayan ve ait olabileceği bir aile hayali kuran 12 yaşındaki George’un esrarengiz olaylarla sınanan yaşam öyküsünü anlatıyor. 

George, yetimhanede yaşayan ve yeni bir aile bulma umuduyla, yaz tatillerini farklı koruyucu ailelerin yanında geçiren içine kapanık bir çocuktur. Her yaz yeni hayallerle yola koyulan George özlemini çektiği mutlu yuvaya kavuşamadan yetimhaneye geri döner. George için yıllar boyunca süren hayal kırıklıkları bir yaz gitmeye mecbur bırakıldığı ailenin evine ulaştığında değişir. Bir çiftlik evinde yaşayan ve iki çocuğu daha olan yeni koruyucu ailesinin yanında kendisini hayatında ilk kez bir yere ait hisseder. Acaba George’un sevgi dolu kocaman bir aileye sahip olma hayali nihayet gerçekleşecek midir? 

2003 yılında İngiliz Çocuk Edebiyatı Elçisi seçilen Michael Morpurgo’nun paylaşmanın, umudun, sevginin ve azmin önemi üzerine kaleme aldığı Eve Giden Uzun Yol, okurların damağında klasik eserlere has bir tat bırakıyor.

edebiyathaber.net (12 Nisan 2018)

Yorum yapın