Nur İçözü’den öyküler: “Denize Küskün”

Mayıs 17, 2016

Nur İçözü’den öyküler: “Denize Küskün”

denize-kuskunNur İçözü’nünDenize Küskün” adlı öykü kitabı, Altın Kitaplar etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Denize Küskün adlı öykü kitabıyla okurlarıyla buluşan İçözü’nün 2000’lerden bugüne kaleme aldığı öykü ve şiirleri Altın Kitaplar tarafından yayımlandı. Güçlü kalemiyle çocukların kalbine dokunan yazar bu kez öyküleriyle yetişkinleri derinden etkileyecek.

Avuçlarımın izini aradım

Koynunda

Serin kollarına

Uzanıp

Güneşle konuştuğum

Sular

Ne zaman

Terk ettiniz beni

Bazı günler böyle olurdu işte. Ada, sanki eteklerini beline toplayıp bükün dibine yaklaşıverirdi. Sanırsınız iki üç kulaç atımı ötede. Sanırsınız el edince görüverecek karşı kıyıdakiler. Tıpkı onun gittiği gün gibi. Günlerce oturmuştu kıyıda kadın. Sonra bir gün gerçekten de sisleri yara yara yaklaşmıştı koca bir balıkçı teknesi. Tam da evlerinin karşısına gelip demirlemişti.

YAZAR HAKKINDA

1948 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğreniminin ardından, Hayat Yayınları yazı işleri ailesine katıldı. Bir süre sonra Doğan Kardeş dergisini yönetmeye başladı. Daha sonra Tay Yayınları’nda, Walt Disney yayın grubuna ait dergilerin yayım çalışmalarında bulundu. Tercüman gazetesi yazı ailesine yazı işleri müdürü olarak katıldı. Bulvar gazetesine kadın ve sağlık konulu sayfalar hazır-ladı. Emekliye ayrıldıktan sonra, meslek yaşamına Milliyet gazetesi dergi grubunda devam etti. Milliyet Kardeş dergisinin yayın danışmanlığını yaptı. Milliyet ve Radikal gazetelerinde sanat yazıları yazdı. Bazı dergilerde yazı işleri müdürlüğü yaptı.

edebiyathaber.net (17 Mayıs 2016)

Yorum yapın