Netflix, Hakan Günday’ın kaleminden, Onur Saylak’ın gözünden anlatılan “Uysallar”ın yayın tarihini duyurdu

Mart 2, 2022

Netflix, Hakan Günday’ın kaleminden, Onur Saylak’ın gözünden anlatılan “Uysallar”ın yayın tarihini duyurdu

Netflix, Hakan Günday’ın kaleminden, Onur Saylak’ın gözünden  anlatılan sekiz bölümlük disfonksiyonel aile kara komedisi “Uysallar”ın yayın tarihini duyurdu. Dizi 30 Mart tarihinde seyirciyle buluşacak.

Başrollerini Öner Erkan (Oktay Uysal), Songül Öden (Nil Uysal), Haluk Bilginer (Berhudar), Uğur Yücel’in (Olcay Uysal) paylaştığı, oyuncu kadrosunda aynı zamanda Umut Yeşildağ (Ege Uysal), Nilay Yeral (Ece Uysal), Bilyana Jovanovska (Sofia), Serkan Altunorak (Suat), İbrahim Selim (Mert), Nezaket Erden’in (Yağmur) yer aldığı Uysallar”ın yapımcılığını ise Ay Yapım üstleniyor. 

Hani deniyor ya

Bunu alan bunu da aldı diye

Meğer bütün hayatım öyleymiş benim

Maaş alan kredi de alır

Gittik aldık

Kredi alan araba alır

Araba alan ev de alır

Ev alan bilmem ne de alır

Sonra bir baktım

Bunu alan bunu da aldı diye diye

En son artık mezar yeri bakıyordum Fevzi

Baya bildiğin aile mezarlığı alacaktım artık

44 yaşında..

“Punk Oktay / Oktay Uysal”

2020 Fevzi Bar – Ankara

● Uysallar; 2020 yılında çarpık kentsel dönüşümlü İstanbul’un keşfedilmemiş sokaklarında ve yükselmeye devam eden plaza, rezidanslarında geçen, üst orta sınıf mimar Oktay Uysal’ın ve onun geniş sayılabilecek ailesinin kim olduğunu sorgulama ve uyanış hikayesidir. Uysal ailesi ideal bir aile gibi gözükebilir, ancak her birinin birbirinden gizlediği ikili hayatları vardır. Aile üyeleri birbirlerinden habersiz, hayal ettikleri hayatları yaşarken, onların trajik, komik ve karanlık yanlarıyla tanışırız. Uysallar, arka planda İstanbul’un tanımlanamayan şehir görselliğinde izleyiciye alternatif bir aile hikayesi sunarken aynı zamanda “ben en son ne zaman mutluydum?” diye sordurtacaktır.

edebiyathaber.net (2 Mart 2022)

Yorum yapın