Nermin Yıldırım söyleşisi 26 Eylül’de

Ağustos 25, 2017

Nermin Yıldırım söyleşisi 26 Eylül’de

Nermin Yıldırım’ın “Karanlıkta Mizahla Dans” başlıklı söyleşisi 26 Eylül 2017, Salı günü saat 17.30’da Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te bulunan Kriton Curi Salonu’nda gerçekleşecek. Söyleşinin ardından Yıldırım okurların kitaplarını da imzalayacak.

Nermin Yıldırım, beşinci romanı Dokunmadanın ardından, geçtiğimiz aylarda Unutma Beni Apartmanı ve Rüyalar Anlatılmaz romanlarını da hep kitap logosuyla yeniden okurlarına ulaştırdı.

Güvenlik önlemleri nedeniyle, söyleşiye katılmak isteyenlerin kampüse alınabilmeleri için önceden rezervasyon yaptırması gerekmekte. Boğaziçi Üniversitesi Edebiyat Kulübü işbirliğiyle düzenlenen etkinliğe rezervasyon yaptırmak için [email protected] adresine mail gönderilebilir.

Nermin Yıldırım hakkında

Nermin Yıldırım Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın Yayın Bölümü’nden mezun oldu. Çeşitli gazete ve dergilerde muhabir, editör ve köşe yazarı olarak çalıştı. İlk romanı Unutma Beni Apartmanı 2011 senesinde (Doğan Kitap – hep kitap, 2017) yayımlandı. Onu Rüyalar Anlatılmaz (Doğan Kitap, 2012 – hep kitap, 2017), Saklı Bahçeler Haritası (Doğan Kitap, 2013) ve Unutma Dersleri (Doğan Kitap, 2015) izledi. Romanları Sırpça, Bulgarca, Çince, Arapça, Fransızca, Lehçe, Azericeye çevrilen Yıldırım, uluslararası yazar programlarına konuk olarak, 2013 kışını Köln Kültür Vakfı’nın davetiyle Köln’de, 2015 sonbaharını Şanghay Yazarlar Derneği’nin davetiyle Çin’in Şanghay kentinde geçirdi. Kadınlar Arasında (Metis) adlı Murathan Mungan öykü seçkisinde “Narin Ben Geldim”, Kar İzleri Örttü (Kırmızı Kedi) adlı öykü seçkisinde “Kırmızı Kar”, Güçoburlar (Doğan Kitap) adlı öykü seçkisinde “Hoş Geldin” ve Minimal Öyküler (Aylak Adam) adlı öykü seçkisinde “Kara Kaya” öyküsüyle yer aldı. Yazarın beşinci romanı Dokunmadan ise Mart 2017’de hep kitap aracılığıyla okurlara ulaştı.

edebiyathaber.net (25 Eylül 2017)

Yorum yapın