Nejat İşler kitap yazıyor

Şubat 3, 2016

Nejat İşler kitap yazıyor

nejat islerÜnlü oyuncu Nejat İşler, Bavul Dergi‘deki köşesinden, öykü kitabı yazmaya başladığını duyurdu.

Oyunculuk kariyerine ara vererek Bodrum Gümüşlük’e yerleşen ve edebiyat-sokak dergisi Bavul’da her ay yazıları yayımlanan Nejat İşler, kitap hazırlığı yapıyor. Bir süredir yazıyla ilişkisi derinleşen ve okuyucunun büyük ilgisini gören İşler, Can Yayınları‘ndan kitap teklifi alarak öykü yazmaya başladığını açıkladı.

Kulüp başkanlığı yaptığı Gümüşlükspor’un şampiyonluk sevincinin ardından kitap yazmaya başlaması ile mutluluğunun ikiye katlandığını ifade eden Nejat İşler, kitap fikrinin ortaya çıkış sürecini ve nasıl bir kitap hazırlayacağını Bavul Dergi’deki köşesinde anlattı. “Kahramanları uydurma olan gerçek hikâyeler” yazacağını söyleyen İşler, “Yazarlık benim için yan bir uğraş. Çok da uzak değil ama… Okumaya beş yaşımda, yazmaya beş yaşımda başladım. Yazdığım ve sahnelenen üç oyunum var,” diyerek yazıyla ilişkisinin yıllara dayandığını ifade etti.

Nejat İşler kitap heyecanını paylaştığı yazısında, kitap telifinin kulüp başkanı olduğu Gümüşlükspor’a aktarılacağını söyleyerek “kitap telifi ile giderleri karşılanan ilk spor kulübü” olacaklarının da sinyallerini verdi.

edebiyathaber.net (3 Şubat 2016)

Yorum yapın