Necati Cumalı Edebiyat Ödülü başvuruları başladı

Temmuz 6, 2015

Necati Cumalı Edebiyat Ödülü başvuruları başladı

cumali-95CC-988E-8D7BUrla Belediyesi ile Cumalı-Seferis Gökyüzü Kültür ve Sanat Derneği işbirliğiyle Necati Cumalı Edebiyat Ödülü’ne son başvuru tarihi 1 Eylül 2015. Geçtiğimiz yıllarda şiir ve öykü dallarında yapılan yarışma, bu yıl roman dalında gerçekleşecek. 
Ödüle değer görülen yapıtın sahibine verilecek para ödülü ise 10 Bin lira olarak belirlendi.

Ödüle aday olma koşulları:

1 Eylül 2014 ile 1 Eylül 2015 tarihleri arasında kitapları yayımlanmış yazarlar ödüle aday olabilirler. Ayrıca yazarlarını bilgilendirmek koşuluyla yayınevleri de yazar adına ödüle katılabilecekler. Başvuru dilekçeleri ile beraber ödüle aday gösterilen kitabın 6 kopyasını 1 Eylül tarihine kadar Urla Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Urla – İzmir adresine teslim etmeleri ya da posta/kargo ile gönderilmesi gerekiyor.

Ödülü kazanan yapıtın duyurusu 27 Aralık tarihinde basın yoluyla yapılacak. Necati Cumalı nın doğum tarihi olan 13 Ocak 2016 te Urla Atatürk Kültür Merkezi nde ödül töreni gerçekleştirilecektir.

Necati Cumalı Edebiyat Ödülü nün seçili kurulunda ise İsmail Mert Başat, Nilüfer Kuyaş, Feyza Hepçilingirler, Ömer Türkeş ve Hayri K. Yetkin yer alıyor.
edebiyathaber.net (6 Temmuz 2015)

Yorum yapın