Masthead header

Muratpaşa Belediyesi öykü dalında 2 yarışma düzenliyor

antalya_gencoyku_2015_oyku_dikeyMuratpaşa Belediyesi, “Edebiyat Ödülleri” etkinliği düzenliyor. Bu kapsamda; lise ve üniversite öğrencilerinin yapıtlarıyla katılacağı “Antalyalı Olmak, Antalya’da Yaşamak” konulu öykü yarışması da gerçekleştirilecek.

Muratpaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organize edeceği Antalya Edebiyat Ödülleri 2015’te “Öykü” dalında iki yarışma gerçekleştirilecek.

Birinci yarışmada 1 Ocak 2014 – 1 Mart 2015 tarihleri arasında yayımlanmış ve daha önce ödül almamış öykü kitapları değerlendirilirken, ikinci yarışmada Antalya’da yaşayan genç öykücülerin öyküleri yarışacak.

En iyi öykü kitabı 5.000 TL parasal ödülün de sahibi olurken Antalya Edebiyat Ödülleri kapsamında toplam 10.500 TL parasal ödül verilecek. Ödüller, Mayıs ayında yapılacak Antalya Edebiyat Günleri’nde düzenlenecek törenle sahiplerine sunulacak.

Edebiyat Ödülleri Öykü Jürisi, Füruzan, Faruk Duman, Aysu Erden, Özcan Karabulut, İbrahim Karaoğlu ve Ayşegül Tözeren’den oluşuyor.

Antalya’daki lise ve üniversite öğrencilerinin başvurabileceği Genç Öykü Yarışması’nda “Antalyalı Olmak, Antalya’da Yaşamak” konulu içinden Antalya geçen öyküler değerlendirilecek. Lise ve üniversite öğrencilerinin farklı kategorilerde değerlendirileceği yarışmada dereceye girenlere 5.500 TL parasal ödül dağıtılacak. Ödül yönetmelikleri ve başvuru formlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi 0242 320 22 22 (dahili 1394) nolu telefondan alınabilir.

edebiyathaber.net (13 Ocak 2015)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r