Miniklere duygularını tanıtan iki sevimli serüven

Ekim 17, 2023

Miniklere duygularını tanıtan iki sevimli serüven

Anna Böhm’ün yazdığı, Tim Warnes’ın resimlediği Bugün Biraz Öfkeliyim ve Bugün Biraz Utangacım, 5 ve üzeri yaş grubu için Ümit Mutlu çevirisiyle Uçanbalık Yayınları tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Öfkeli miniklerin ateşini hafife almayın!

Yazar Anna Böhm ile çizer Tim Warnes’ın birlikte hazırladıkları Bugün Biraz Öfkeliyimöfke duygusunu sevimli mi sevimli karakterler üzerinden ele alan sıcacık bir hikâye.

İçlerindeki öfkenin kaynağını bulmak ve onu nezaketle yönetmek için çocuklara rehberlik eden bu düşündürücü kitap, karşılaşılan sorunları empatiyle çözmenin yarattığı ”sihre” değiniyor. 

Nora, güne harika duygularla uyanmıştı. Güneş gökyüzünde altın gibi parlıyor, minik kedi bir an önce arkadaşlarıyla bahçede kovalamaca oynamak için sabırsızlanıyordu. Oysa ne Fare Fuli, ne Eşek Edi, ne de Koyun Kuzi’nin oyun oynayacak vakti vardı. Her biri türlü bahanelerle onu geçiştirdikçe Nora öfkelendi, öfkelendi, öfkelendi… Geri çevrildikçe içindeki öfke giderek büyüdü, vücudunun her yerine yayıldı. Öfkesinden tepindi, avazı çıktığı kadar bağırdı. Bir değil, iki değil, tam üç kere öfkelenmişti üstelik! Neredeyse öfkesinden patlamak üzereydi ki Köpek Köpüş Bey’le karşılaştı ve…

Peki Nora bütün günü böyle mi geçirdi, yoksa öfkesini dindirmenin ve sakinleşmenin bir yolunu bulabildi mı dersiniz?

Arkadaş ilişkilerinde orta yolu tutturma konusunda zorlanan miniklere yol gösterecek, keşiflerle dolu bir kendini tanıma serüvenine hazır olun!

Tadımlık>>>

Utangaç miniklerin içindeki cesareti uyandırmak hiç de zor değil!

Yazar Anna Böhm ile çizer Tim Warnes’ın birlikte hazırladıkları Bugün Biraz Utangacımutanma duygusunu sevimli mi sevimli karakterler üzerinden ele alan sıcacık bir hikâye.

İçlerindeki utangaçlığın kaynağını bulmak ve onu cesurca yönetmek için çocuklara rehberlik eden bu düşündürücü kitap, çekingenliği özgüvenle yenmenin yarattığı ”sihre” değiniyor. 

Günlerden bir gün, Minik kedi Nora yine çok mutluydu. Arkadaşlarıyla oyun oynuyor, kartondan harika bir kulübe yapıyorlardı. Fare Fuli, kapısına tabela yapmak istiyor ama yeşil boya kalemini bir türlü bulamıyordu. Herkes ”dünyanın en harika kulübesi” için kolları sıvamışken birden kapı çaldı. O da nesi!? Kapıda bir kuş, üstelik sırtına bir banjo takmış. Hayda! Bu bağırarak konuşan yabancı da nereden çıktı? Yeni komşularıymış meğer. Oldu mu şimdi çat kapı gelmesi; tam da neşeyle dostluğun, birlikteliğin tadını çıkaracakken. Nora ürktü ve hemen Koyun Kuzi’nin arkasına saklandı. Az önceki mutluluğundan eser kalmamıştı. Salonda uçmaya başlayan kuştan tedirgin olmuştu bir kere…

Peki Nora bütün günü saklanarak mı geçirdi, yoksa cesaretini toplayıp yeni komşuları Bili’yle tanışmayı başardı mı dersiniz?

Arkadaş ilişkilerinde girişkenlik becerilerini geliştirmeleri için miniklere yol gösterecek, keşiflerle dolu bir kendini tanıma serüvenine hazır olun!

Tadımlık>>>

edebiyathaber.net (17 Ekim 2023)

Yorum yapın