Merih Akoğul ile teknoloji, fotoğraf ve sözcükler üzerine

Eylül 23, 2023

Merih Akoğul ile teknoloji, fotoğraf ve sözcükler üzerine

İstanbul Modern, “Sizin Perşembeniz” Sanatçı Buluşmaları ile katılımcıları sanatçılarla bir araya getirmeye devam ediyor. İstanbul Modern’in yeni müze binasındaki “Sizin Perşembeniz” Sanatçı Buluşmaları’nın bu ayki konuğu 28 Eylül’de Merih Akoğul olacak.

Fotoğraf sanatçısı, küratör ve yazar Merih Akoğul ile tasarlanan program, günümüz teknolojileri ile araştıran, sorgulayan ve yorumlayan sanatçı kavramına ve Akoğul’un pandemi dönemine ait üretimlerine odaklanıyor. Belgeleme, biriktirme, analiz etme ve işleme olanaklarını sunan fotoğraf disiplini teknolojik gelişmelerden etkilenip tümüyle sanatı etkiliyor. Buradan da hareketle, program, Merih Akoğul’dan ilhamla müze uzmanlarının yönetiminde gerçekleştirilen atölye etkinliğiyle başlıyor ve ardından sanatçının katılımıyla düzenlenen bir söyleşi ile tamamlanıyor. 

Program sonunda katılımcılar hem görsel hem yazınsal örnekler üzerinden dünyaya ve teknolojik gelişmelere dair bakış açılarını yorumlamış oluyor.   

Atölye: 11.00–12.00 / Dış Etkinlik Alanı (Müze uzmanlarının yönetiminde)

Söyleşi: Merih Akoğul ile Teknoloji, Fotoğraf ve Sözcükler Üzerine 

13.00–14.00 / Etkinlik Odası

Sizin Perşembeniz  

İstanbul Modern, Paribu desteğiyle her perşembe saat 10.00–14.00 arasında ücretsiz olarak kapılarını tüm ziyaretçilere açıyor. Ziyaretçiler, İstanbul Modern’deki tüm sergileri ücretsiz olarak gezip ayda bir kez gerçekleştirilecek sanatçı atölyeleri, etkinlik ve film gösterimlerine katılabiliyor.

“Sizin Perşembeniz” Sanatçı Buluşmaları, sanatçıların yaratım süreçlerini ve sanatsal deneyimlerini katılımcılarla paylaştıkları atölye çalışmaları ve kısa söyleşileri içeriyor. Bu etkinliklerle ziyaretçilerini müzeyi, sanat yapıtlarını ve sanatsal üretim süreçlerini keşfetmeye davet eden İstanbul Modern, aynı zamanda sanatçılarla birlikte üretmenin kazandıracağı zengin deneyime kapı aralıyor.

edebiyathaber.net (23 Eylül 2023)

Yorum yapın