Mehmet Ali Tan’ın yeni kitabı “Pantolonlu Bulut” çıktı

Şubat 12, 2024

Mehmet Ali Tan’ın yeni kitabı “Pantolonlu Bulut” çıktı

Mehmet Ali Tan’ın Pantolonlu Bulut adlı şiir kitabı Kanguru Kitap tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden:

Mehmet Ali Tan’ın yeni şiir kitabı “Pantolonlu Bulut”, Kanguru Kitap etiketiyle yayımlandı. Genel Yayın Yönetmenliğini Aydın Şimşek’in yaptığı Kanguru Yayınları tarafından basıma hazırlanan kitapta 87 şiir yer almakta olup, kapak tasarımı Nurgül Gökmen’e ait.

Adını, Mayakovski’nin aynı adı taşıyan şiirinden alan “Pantolonlu Bulut”un arka kapağı Mehmet Ali Tan’ın bir şiirine ayrılmış:

Bizler hem sarhoş

Hem ayıklarız

Suda yüzen kayıklarız

Gün geceye girince

Güzeli sayıklarız

Haydi, oğlanlar oğlanlar

Niçin kızlar oynamıyorlar?

“Lariç çum terelelli

hayhahay”

Mehmet Ali Tan, önceki kitabı “Çın Çınn”da olduğu gibi yine rakının ve rakılı sofraların edebiyatını yapıyor. İronili ve eleştirel dili, yine ön planda. Tema ise her zaman hayatın kendisi. Mehmet Ali Tan, kitabıyla ilgili şunları söyledi; “Yazar, yapıtı ağzını açtığında ağzını kapatmalıdır (Nietzche); yazar, yazar, biter; söz okuyucunun.”

Kendine özgü söyleyişiyle şiir severlerin ilgisini  çekecek olan “Pantolonlu Bulut”, internet satış sitelerinden ve “www.kanguruyayinlari.com” adresinden temin edilebilir.

Mehmet Ali Tan
1960 Isparta doğumlu. 1982’de Ankara Gazi Yüksek Öğretmen Okulunu bitirdi. Bir süre Ceyhan’da öğretmenlik yaptı. Yurt dışında dil tahsili gördü. Daha sonra kamuya girdi, özel sektörde de çalıştı. Çeşitli ülkelerde bulundu. Yaşam Sanat, Üvercinka, Kasabadan Esinti, Tmolos, Deliler Teknesi, Artemis, Şehir, Deliler Teknesi, Sin Edebiyat, Zil, Kanca gibi dergilerde şiir ve öyküleri yayımlandı. Bazı antolojilerde de yer aldı. İlk şiir kitabı “Çın Çınn”, 2020’de Klaros Yayınları’ndan çıktı. Ankara’da yaşamaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

edebiyathaber.net (12 Şubat 2024)

Yorum yapın