“MBA – İşletmeler İçin 25 Model” raflarda

Ağustos 4, 2023

“MBA – İşletmeler İçin 25 Model” raflarda

Julian Birkinshaw ve Ken Mark’ın “MBA – İşletmeler İçin 25 Model” adlı kitabı, Elif Sema Mutlu çevirisiyle Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

MBA – İşletmeler İçin 25 Model, MBA programlarında işlenen en önemli ve işe yarar model, araç ve kavramları herkesin anlayabileceği bir biçimde açıklıyor. 

Gereksiz mesleki terimleri ve akademik karmaşayı bir kenara kaldırıp tüm dünyada işlenen programlar arasından seçilen 25 anahtar modeli sadelikle anlatıyor: Nedir, ne zaman kullanılır, nasıl kullanılır ve nelere dikkat etmek gerekir?

Sorunları çözmek için yeni bir bakış açısı mı lazım? Hızlı ve doğru kararlar alabilmeniz mi gerekiyor? Teorinin inceliklerini değil de pratik uygulama modellerini mi bilmeniz gerekli? Bu kitabın içinde her türlü iş fırsatını değerlendirmeniz için neler yapabileceğiniz ve uzak durmanız gerekenler mevcut. MBA hakkında bilmeniz gerekenler bu kitabın içinde.

“Bu kitap günümüzde işletme alanında çalışan herkese lazım. Geniş çaplı kullanılan, önemli işletme model ve tekniklerini sade bir dille açıklıyor. Daha fazlasını bilmek isteyen yöneticilere yol gösteriyor.”

Şinsuke Toda, Mizuho Bankası Avrupa Bölümü Genel Müdürü

“Kolayca okunabilen bu kitap işletmelerin nasıl düşünüp hareket ettiğini harika bir biçimde anlatıyor. Karmaşık işletme modellerini kullanışlı ipuçlarıyla açıklıyor.”

Dr. Matt Carter

Tadımlık>>>

Yazarlar hakkında

Julian Birkinshaw, London Business School’da Strateji ve Girişimcilik Profesörü olarak görev yapmakta olup aynı zamanda Deloitte İnovasyon ve Girişimcilik Enstitüsü Direktörü’dür. AralarındaFast/Forward, Reinventing Management ve Becoming a Better Bossadındaki kitapların da yer aldığı on üç kitabın yazarıdır. Yazarın Sayfası 

Ken Mark, The Martello Group’un CEO’sudur. Diversified Resources International bünyesinde Finans Direktörü olarak görev yapmış, Procter & Gamble ve Harvard Business School’da çalışmıştır. Harvard, Ivey Business School ve London Business School için vaka çalışmaları kaleme almıştır. Yazarın Sayfası 

edebiyathaber.net (4 Ağustos 2023)

Yorum yapın