Mavi Sürgün özel baskısının tanıtımı 15 Ekim’de

Ekim 11, 2023

Mavi Sürgün özel baskısının tanıtımı 15 Ekim’de

Aramızdan ayrılışının 50. yıldönümünde Halikarnas Balıkçısı’nın kült eseri Mavi Sürgün kitabının ciltli, numaralandırılmış, eklerle zenginleştirilmiş özel baskısının tanıtımı, Bilgi Yayıneviyle Bodrum Deniz Müzesi’nin birlikte düzenlediği anma programı kapsamında, 15 Ekim Pazar 20.00’de kitabın editörü Özge İpek Esen ve Zülfü Livaneli’nin katılımıyla yapılacak.

Bodrum Deniz Müzesi yayınevimizle birlikte, Halikarnas Balıkçısı’nın 50. Ölüm Yıldönümü Anma Etkinlikleri kapsamında 13-14 ve 15 Ekim’de sunumlar, atölyeler, kent turları, belgesel gösterimi ve yayın dünyasına kazandırılan çocuk kitabının tanıtım ve imza gününü içeren dolu dolu bir etkinlik programı hazırladı.

Program kapsamında gerçekleşecek olan bir etkinlik de kitaba sunuş yazısıyla katkıda bulunan Zülfü Livaneli ve kitabın editörü Özge İpek Esen söyleşisiyle yapılacak “Mavi Sürgün” özel baskısının tanıtımı olacak.

Bu özel baskıya yazdığı sunuşla katkıda bulunan değerli sanatçımız Zülfü Livaneli ile bu baskının editörlüğünü üstlenen Özge İpek Esen’in yer alacağı söyleşi 15 Ekim Pazar günü saat 20.00’de gerçekleşecek. Bodrum Deniz Müzesi’nde gerçekleşecek programa katılmak isteyenlerin müze iletişim hattından kayıt yaptırmaları gerekiyor.

Ücretsiz olarak gerçekleşecek etkinliklerin duyurularını takip etmek ve detaylı bilgi almakiçin Bodrum Deniz Müzesi sosyal medya hesapları takip edilebiliyor ve/ya da www.bodrumdenizmuzesi.org/duyurular/ sitesinden bilgi alınabiliyor. Ayrıca 444 00 48-4225 müze iletişim hattından müze ile iletişime geçilebiliyor.

Zülfü Livaneli

1946 doğumlu Ömer Zülfü Livaneli yüzlerce beste ve onlarca kitaba imzasını atmıştır. Kitapları 40’tan fazla dile çevrilmiş, ulusal ve uluslararası pek çok ödül kazanmıştır. Kültürel ve siyasi faaliyetleri, dünya barışına katkısı dolayısıyla 1995 yılında UNESCO İyi Niyet Elçisi olarak atanmış ve 2016 yılına kadar bu görevini sürdürmüştür. LegionD’Honneur nişanına sahip olan Livaneli, yazmaya, bestelemeye kısacası üretmeye devam ediyor.

Özge İpek Esen

1995’te İzmir’de doğan Özge İpek Esen, lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde tamamlamıştır. 2021’de Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünden yüksek lisans derecesini almıştır. Hâlâ Ankara Üniversitesi Siyaset Bilimi doktora öğrencisi olan Esen, 2020’de başladığı editörlük serüvenine Bilgi Yayınevi çatısı altında devam ediyor. Altı Üstü Kitap, Toplum ve Ütopya ve K24’te röportajlarıyla yazıları yayımlanıyor.

edebiyathaber.net (11 Ekim 2023) 

Yorum yapın