Mario Levi ile Hikâye ve Roman Atölyesi İstanbul Modern’de

Kasım 8, 2021

Mario Levi ile Hikâye ve Roman Atölyesi İstanbul Modern’de

Mario Levi ile Hikâye ve Roman Atölyesi, 8 Aralık 2021-26 Ocak 2022 tarihleri arasında İstanbul Modern tarafından çevrimiçi olarak düzenleniyor.

İstanbul Modern, 2010 yılından bugüne her Atölye Modern döneminde katılımcılarının yoğun ilgisiyle gerçekleştirdiği Yaratıcı Yazarlık atölyesini, yazar Mario Levi ile ileri seviyeye taşıyor.

On yılı aşkın süredir devam eden, farklı yazı türlerinin ele alındığı temel seviye programının ardından, katılımcıların bu defa roman ve hikâye türüne odaklandıkları atölye çalışmalarına, Atölye Modern’in temel seviye programı olan Yaratıcı Yazarlık atölyesini tamamlamış ya da bir roman, bir hikâye kitabı yazmayı isteyen ve kendini geliştirmeyi hedefleyen herkes kayıt yaptırabiliyor.

Sekiz hafta süren atölye programı, yazın çalışmalarını, edebi eserlerin ve onların yaratıcısı olan yazarların kendilerine özgü dillerini, edebiyat akımlarını, farklı edebi türlerden ilham almanın sağlayabileceği olanakları değerlendirmeyi ve katılımcıların yazmakta oldukları ya da yazmayı tasarladıkları çalışmaları işliyor. Atölye programında katılımcılar, roman ve hikâye yazımında izleyebilecekleri yöntemleri Mario Levi’nin yönetiminde ve onun desteğiyle arıyor.

Hikâye ve roman yazımında sınırlarını genişletmek isteyen tüm katılımcılar bu atölyeye katılabiliyor. Bu programa en fazla 17 katılımcı kabul ediliyor.

Atölye tarihleri: 8, 15, 22, 29 Aralık 2021; 5, 12, 19, 26 Ocak 2022

Çarşamba günleri, 19.30 – 21.30 (8 Hafta)

İstanbul Modern, seminerler kapsamında düzenlenen derslerin tamamına katılanlara Atölye Modern Katılım Belgesi veriyor.

Dersler video konferans sistemi aracılığıyla canlı olarak gerçekleşmekte.

Hikâye ve Roman Atölyesi Katılım Bedeli:
2.500 TL (Dört taksitle 2.575 TL *)

Bireysel, Aile, Gümüş, Altın üyelere ve Genç Modernlilere %10 indirim uygulanıyor.

Atölyeye katılmak için>>>

Detaylı bilgi için: 0212 334 73 52 ve [email protected]

edebiyathaber.net (8 Kasım 2021)

Yorum yapın