Likya Kültür Sanat Günleri 28 Eylül – 10 Ekim arası

Eylül 27, 2021

Likya Kültür Sanat Günleri 28 Eylül – 10 Ekim arası

Fethiye Belediyesi tarafından düzenlenen Likya Kültür Sanat Günleri, bu sene 28 Eylül – 10 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Beşkaza Meydanı ve Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde konserler, atölyeler, söyleşiler ve imza günleri gibi birçok etkinlik gerçekleşecek. 

Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli ile Kültür Sosyal İşler Müdürü Halime Ok, Likya Kültür Sanat Etkinlikleri ile ilgili açıklama yaptı. Etkinlikleri uzun zamandır planladıklarını belirten Ok, “Bizler Likya Kültür Sanat Etkinlikleri ile kültürel ve sanatsal faaliyetler üzerinden oluşturulacak aydınlanma havasını Fethiye’nin her mahallesinden her köyüne, merkezinden yaylalarına dek birlikte tasarlanacak projeler ile yaymak istiyoruz. İlk olarak bir kültür sanat etkinliği ile birçok yazarın katıldığı Kitap Şenliği yapmak istiyoruz. Fethiye Kitap Günleri adı altında organize ettiğimiz bu etkinlikler 28 Eylül – 10 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Edebiyat, sanat, şiir söyleşilerinin yanı sıra ülkemizin içinden geçtiği bu süreci politik-ekonomik-hukuki olarak değerlendirecek birçok değerli gazeteci-yazar, araştırmacı da konuk edeceğiz. Yerel sanatçılarımızla da çok sayıda etkinlik gerçekleştireceğiz” dedi.

Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Sabri Oğuz Bolelli ise kültür sanat günleri ile ilgili, “28 Eylül-9 Ekim 2021 tarihleri arasında üçüncüsünü gerçekleştirecek olduğumuz Likya Kültür Sanat Etkinlikleri ile okurlarımızı kitaplarla ve yazarlarla buluşturacağız. Yazarlarımızla gerçekleştirilecek atölye çalışmaları ve söyleşilerle bu süreçte birlikte olacağız. Söyleşilerde ve fuarda Fethiye halkını görmeyi çok istiyoruz” ifadelerini kullandı. 

Etkinlik programı belli oldu

28 Eylül itibariyle başlayacak programda ilk gün Arif Beki, Ali Haydar Fırat, Deniz Zeyrek, 1 Ekim’de Ataol Behramoğlu ve Mehtap Meral, okurlarıyla buluşacak. 2 Ekim’de Levent Gültekin, 3 Ekim’de Latife Tekin, Haydar Ergülen ve Barış İnce ziyaretçilerle Fethiye’de bir araya gelecek.

5 Ekim’de illüzyonist Sermet Erkin çocuklarla yönelik bir etkinlikte yer alacak. Mine Kırıkkanat, Mustafa Hoş da yine 5 Ekim’de okurları ile buluşacak.

6 Ekim’de Mehtap Meral, İnci Aral, Pelin Batu, Nasuh Mahruki, Murat Ağırel; 7 Ekim’de Fatih Yaşlı; 9 Ekim’de İpek Özbey ile Elfin Tataroğlu, İrfan Değirmenci ile Yaşar Aydın Fethiye’de etkinlik katılımcıları ile buluşacak.

Kaynak: GazeteDuvaR (27 Eylül 2021)

Yorum yapın