Masthead header

Kutlukhan Kutlu ile “Fantastik Atölye 2” 14 Mayıs’ta başlıyor

Kutlukhan Kutlu ile “Fantastik Atölye 2” 14 Mayıs’ta Ayrıntı Akademi’de başlıyor.

fantastikFilmlerden kitaplara, çizgi romanlara ve televizyon dizilerine, farklı mecralarda belli başlı fantastik öykü türlerinin izini süren bu atölyede her haftanın konsepti farklı.

Program

  1. Hafta ( 14 Mayıs Cumartesi )

BÜYÜLÜ DİYARLARDAN ÖYKÜLER

Örnek filmler:

“Yüzüklerin Efendisi” serisi (Peter Jackson)

Hobbit (Çizgi Film – Jules Bass, Arthur Rankin Jr.)

Legend (Ridley Scott)

The Dark Crystal (Jim Henson, Frank Oz)

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin (Chris Sanders, Dean DeBlois)

The Beastmaster (Don Coscarelli)

Krull (Peter Yates)

Örnek kitaplar:

“Yerdeniz” serisi (Ursula K. LeGuin)

“Zaman Çarkı” serisi (Robert Jordan)

“Kral Katili Güncesi” serisi (Patrick Rothfuss)

Kara Elf üçlemesi (R. A. Salvatore)

Diskdünya kitapları (Terry Pratchett)

Örnek diziler:

Game of Thrones

Legend of the Seeker

The Shannara Chronicles

Örnek çizgi romanlar:

Conan (Marvel)

Elfquest (Wendy & Richard Pini)

  1. Hafta ( 21 Mayıs Cumartesi )

UZAY SERÜVENLERİ

Örnek filmler:

“Star Wars” serisi

Guardians of the Galaxy (James Gunn)

Avatar (James Cameron)

Enemy Mine (Wolfgang Petersen)

Aya Yolculuk (Georges Méliès)

“Flash Gordon” serisi

Event Horizon (Paul Anderson)

Örnek kitaplar:

Dune (Frank Herbert)

Halka Dünya (Larry Niven)

Mars Yıllıkları (Ray Bradbury)

“The Culture” serisi (Iain M. Banks)

Otostopçunun Galaksi Rehberi (Douglas Adams)

Örnek diziler:

Star Trek

Battlestar Galactica

The Expanse

Firefly

Dr. Who

Örnek çizgi romanlar:

The Metabarons (Alexandro Jodorowsky)

Dreadstar (Jim Starlin)

Saga (Brian Vaughan, Fiona Staples)

  1. Hafta ( 28 Mayıs Cumartesi )

İSTİLA VE SALGIN ÖYKÜLERİ

Örnek filmler:

Invasion of the Body Snatchers (Don Siegel)

They Live (John Carpenter)

Independence Day (Roland Emmerich)

The Mist (Frank Darabont)

Pacific Rim (Guillermo del Toro)

World War Z (Marc Forster)

The Andromeda Strain (Robert Wise)

Örnek kitaplar:

Dünyaların Savaşı (H. G. Wells)

Ben, Efsane (Richard Matheson)

Körlük (José Saramago)

Mahşer (Stephen King)

Çocukluğun Sonu (Arthur C. Clarke)

Örnek diziler:

V

Falling Skies

Threshold

The Strain

Örnek çizgi romanlar:

A League of Extraordinary Gentlemen v.2

Drafted

The Walking Dead

30 Days of Night

  1. Hafta (4 Haziran Cumartesi)

TEKİNSİZ BEDEN

Örnek filmler:

Videodrome (David Cronenberg)

Alien (Ridley Scott)

Tetsuo (Shin’ya Tsukamato)

The Thing (John Carpenter)

Possession (Andrzej Zulawski)

The Curious Case of Benjamin Button (David Fincher)

Akira (Katsuhiro Otomo)

Örnek kitaplar:

Dr. Jekyll ve Mr. Hyde (Robert Louis Stevenson)

Dönüşüm (Franz Kafka)

Görünmez Adam (H. G. Wells)

Çarpışma (J. G. Ballard)

Kan Kitapları (Clive Barker)

Örnek diziler:

Parasyte –the maxim– (anime)

Being Human

American Horror Story

Farscape

Örnek çizgi romanlar:

Black Hole (Charles Burns)

Uzumaki (Junji İto)

Colder (Dark Horse)

Tam Katılım (4 Haftalık) : 200 TL. / Öğrenci: 175 TL.

Ödeme Seçenekleri & Rezervasyon : 0532 397 65 87 – 0532 424 49 04

edebiyathaber.net (5 Mayıs 2016)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r