Kıyı’nın dosya konusu: Ahmet Kutsi Tecer

Eylül 21, 2022

Kıyı’nın dosya konusu: Ahmet Kutsi Tecer

KIYI Kültür Sanat Dergisi’nin yeni sayısı (Temmuz-Ağustos-Eylül 2022),  55 yıl önce aramızdan ayrılan  şair, yazar, eğitimci “Ahmet Kutsi Tecer” dosyasıyla yayımlandı. 

Derginin önsözünde, “KIYI, bir yerel dergi olmanın ötesinde, ulusal bir dergi olduğunu kanıtlamıştır. Bu bağlamda, 313. sayımızın dosyasını Ahmet Kutsi Tecer oluşturmaktadır” denildi. “Atardamar” başlıklı anılan dosyaya Raif Özben, Dr. Mustafa Duman, Alâettin Bahçekapılı ve Emrullah Güney katkıda bulundu. 

Dosyanın dışında öykü, şiir ve diğer türdeki ürünleriyle Afsaneh Ahmadi, Ahmet Zeki Yeşil, Aydın Ayan, Ayşe Keskin, Bekir Gerçek, Emin Şir, Güner Yalçın, H. Ertan Tokinan, Hasan Kantarcı, Hilmi Köksal Alişanoğlu, Hüseyin Çevik, Kadir İncesu, Mehmet İş, Melih Yıldız, Murat Ergin, Mustafa Reşat Sümerkan, Ömer Turan, Öner Ciravoğlu, Özlem Keskin, Suat Çağlayan, Şaner Alap, Şeref Bilsel, Yaşar Miraç ve Zekeriya Saka yer aldı. KIYI’nın arka kapak karikatürünü ise, Adnan Taç çizdi. 

61 yıldan beri bazı aralıklarla 312 sayı yayımlanan, yer verdiği yazın ve kültür ürünleriyle Trabzon yerelinden ulusal çizgiye taşınan KIYI dergisi, üç ayda bir okuruyla buluşuyor.

İletişim: [email protected]

edebiyathaber.net (21 Eylül 2022) 

Yorum yapın