Masthead header

Kıkır Kıkır Fıkralar: Gülmeye doyacaksınız!

Usta mizahçı Cihan Demirci’nin kaleminden çıkan birbirinden eğlenceli ve özgün fıkralar yer alıyor Kıkır Kıkır Fıkralar’da.

“Umarım sizi neşelendiren, gülümseten bir kitap olur,” demiş Cihan Demirci: “Bıkıp usanmadan her zaman dediğim gibi, gülmek en çok siz çocuklara yakışır, o halde her zaman; GÜLEKALIN arkadaşlar…”

İstanbul doğumlu Cihan Demirci, MSÜ-GSF Tekstil ve ardından Sinema-Tv bölümlerinde okudu. Yazar-çizerliğe 15 yaşında başladı. İlk karikatürleri 1978’de Fırt dergisinde yayımlandı, ilk imzalı yazısı 1980’de Gırgır dergisinde çıktı. Profesyonelliğe 1981’de Ses dergisinin Atmaca mizah ekinde adım attı. 1982-86 arasında GÜM’de çalıştı. Güneş, Hürriyet, Milliyet, Gırgır, Fırt gibi yayınlarda yazıp çizdi ve çeşitli tv programlarında yazarlık yaptı. Miço ve Mobidik adlı çocuk dergilerinde, Cumhuriyet gazetesinde ve daha pek çok yayında yazdı ve çizdi. 14 kez karikatür sergisi açtı. Son 20 yılda 900’e yakın kültürel etkinliğe katıldı. 2012’de çizerliğinde 34, yazarlığında ise 32. yılı geride bıraktı. Demirci’nin ilki 1985’te olmak üzere bugüne dek yayımlanmış 41 kitabı bulunuyor. Kıkır Kıkır Fıkralar, Cihan Demirci’nin Can Çocuk’taki ikinci kitabı.

Kitabın resimleri de Cihan Demirci’ye ait. 8-11 yaş için önerilen kitap her yaştan okuru güldürecek.

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r