Kaygusuz Abdal 12. Öykü ve Şiir Yarışması başladı

Ağustos 6, 2021

Kaygusuz Abdal 12. Öykü ve Şiir Yarışması başladı

Güncel Sanat dergisinin düzenlediği Kaygusuz Abdal 12. Öykü ve Şiir Yarışması başladı.

Yarışma şartları şöyle açıklandı:

ŞİİR YARIŞMASI ŞARTLARI

1- Yarışmada, konu ve tür serbesttir. Daha önce ödül almamış, hiçbir yerde yayımlanmamış en fazla iki şiir ile katılabilecektir. (Serbest ve hece ayrımı yoktur.) (Kitap-dergi-gazete-internet siteleri-facebook gibi sosyal paylaşım ağları ve bloklar dahil yayınlanmış olursa derece alsa dahi ödülü geri alınır.)

2- Gönderiler, e posta yoluyla yapılacaktır.

3- Şiirler, (En fazla 2 tane) 12 punto Times New Roman karakterli bilgisayar ile 1 satır aralıklı olarak yazılacak. Her şiir için ayrı rumuz kullanılacak, şiirin başlığının yan tarafına rumuz belirtilecek. Ayrıca bir vord dosyasına özgeçmiş-1 vesikalık taranmış fotoğraf-yazışma adresi-telefon-e posta bilgileri yazılarak e posta yoluyla [email protected] adresine ileteceklerdir.

4- Şiir yarışması için ödüller: Kaygusuz Abdal ödülü, Güzel Alanya, Alanya Kale, Alara, Alanya Kızıl Kule, Güncel Sanat ve Seçici Kurul Özendirme” ödülleri olarak belirlenmiştir.

SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ: Prof. Dr. Tuğrul İnal-Yar. Doç. Dr. Mehmet Yardımcı-Hasan Uğur Taşçı-M. Demirel Babacanoğlu.

ÖYKÜ YARIŞMASI ŞARTLARI

1- Yarışmada konu ve tür serbesttir. Daha önce ödül almamış, hiçbir yerde yayımlanmamış bir öykü ile katılabilecektir. (Kitap-dergi-gazete-internet siteleri-facebook gibi sosyal paylaşım ağları ve bloklar dahil yayınlanmış olursa derece alsa dahi ödülü geri alınır.)

2- Gönderiler, e posta yoluyla yapılacaktır.

3- Öykü, (En fazla 4 sayfa olarak ) 12 punto Times New Roman karakterli bilgisayar ile 1 satır aralıklı olarak yazılacak. Öykünün başlığının yan tarafına, rumuz belirtilecek. Ayrıca bir word dosyasına özgeçmiş-1 vesikalık taranmış fotoğraf-yazışma adresi-telefon-e posta bilgileri yazılarak e-posta yoluyla [email protected] adresine iletilecektir.

4- Öykü yarışması için ödüller: “Akdeniz Öykü Ödülü-Güzel Alanya- Alanya Kale-Alara-Alanya Kızıl Kule-Güncel Sanat ve Seçici Kurul Özendirme” ödülleri olarak belirlenmiştir.

SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ: Öner Yağcı-Yaşar Yıltan-Münevver Oğan,-Muhsin Salman.

Başvurular 1 Temmuz 2021 tarihinde başlayıp, 31 Aralık 2021 tarihinde sona erecektir.

Sonuçlar 1 Mart 2022 tarihinde açıklanacak, ödül töreni daha sonra belirlenip, duyurulacaktır.

* Yurt dışından ve öğrenci müracaatları olursa, yaş gruplarına göre önceki yıllarda yaptığımız gibi ayrıca değerlendirilecektir.

* Yarışma ödülleri: Kitap seti-kazandı belgesi ve plaket verilecektir.

* Gerektiğinde yarışmalar için, [email protected] adresinden bilgi edinilebilir.

* Eserler ön elemeden kuruldan geçtikten sonra seçici kurula gönderilir. * Derece alan eserlerin, ilk yayınlama hakkı dergimizindir. Sonrasında eser sahiplerinindir.

* Derece alan eserler, “Güncel Sanat Öykü ve Şiir Ödüllü Eserler” adı altında ortak bir payda ile kitap olarak yayınlanacaktır. Eşit payda ile katılım yapılacaktır ve kitap eşit sayıda verilecektir, derece alsa da kitaba girmek istemeyen arkadaşlarımızın ödülleri iptal edilecektir.

* Ayrıca yayınlanmaya değer görülen eserler Güncel Sanat-Baygenç öykü ve şiir antolojisi adlı kitapta toplanacaktır.

* Yarışmaya katılanlar, yukarıda belirtilen şartları kabul etmiş sayılırlar.

edebiyathaber.net (6 Ağustos 2021)

Yorum yapın