Karin Slaughter’dan yeni polisiye: “Darmadağın”

Mart 17, 2016

Karin Slaughter’dan yeni polisiye: “Darmadağın”

darmadaginKarin Slaughter’ın yeni polisiye romanı “Darmadağın” Ali Orhan çevirisiyle Kırmızı Kedi tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Dünya çapında yüksek satış rakamları yakalayan ünlü polisiyeci Karin Slaughter’ın özel ajan Will Trent karakteri etrafında gelişen sürükleyici serisinin devamı, Kırmızı Kedi’den çıkan (Paramparça ve Acımasız’dan sonra) üçüncü kitabı: Darmadağın.

Will Trent, Grant County’ye ulaştığında, karşısında kendisini korumaya kararlı bir polis teşkilatı bulur. Polis memuresi Lena Adams’ın sakladığı sırların yanı sıra, teşkilatın gözde polis şefinin ölümünün üzerindeki kuşkular henüz dağılmamıştır. Şefin ölümüyle dul kalan ve yıllar sonra Şükran Günü tatilinde ailesini görmeye kasabaya geri dönen Dr. Sara Linton, gözaltında yaşanan bir ölüm vakasını çözmek için Will Trent’in yardımına ihtiyaç duyar. Güvenlik güçleri bir yandan donmuş gölden çıkarılan bir genç kız cesediyle ilgili soruşturmayı yürütürken, Will Trent de kasabanın polis teşkilatını sanık sandalyesine oturtur. Kararlı ve karmaşık iki kadın arasındaki kişisel mücadelenin ortasında kalan özel ajan Will Trent, polis şefi Tolliver’ın ölümüne ilişkin gerçekleri ortaya çıkarmaya çalışırken çok daha tehlikeli, ölümcül bir sır perdesini aralayacaktır. Dünya çapında yüksek satış rakamları yakalayan usta polisiyeci Karin Slaughter’ın, özel ajan Will Trent karakteri etrafında gelişen sürükleyici serisi, Paramparça ve Acımasız’dan sonra şimdi de Darmadağın’la Kırmızı Kedi tarafından yayımlanmaya devam ediyor.

edebiyathaber.net (17 Mart 2016)

Yorum yapın