“Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” fotoğraf yarışmasına başvurular başladı

Ocak 9, 2022

“Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” fotoğraf yarışmasına başvurular başladı

Anadolu Hayat Emeklilik tarafından bu yıl 16’ncısı düzenlenen, Türkiye’nin kadınlara özel tek fotoğraf yarışması olan Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’e başvurular başladı. Kadınların hayata dair bakış açılarını fotoğraf kareleriyle yansıttığı yarışmanın sonuçları 8 Nisan’da açıklanacak. 18 yaş ve üzeri kadın fotoğrafçıların katılabildiği yarışmanın başvuruları 11 Mart tarihine kadar devam edecek.

Türkiye’nin kadınlara özel tek fotoğraf yarışması olan Kadın Gözüyle Hayattan Kareler 2022 için başvurular 6 Ocak’ta başladı. Bu yıl 16’ncısı düzenlenen yarışmanın başvuruları 11 Mart tarihine kadar Anadolu Hayat Emeklilik ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) internet sitesi üzerinden yapılabiliyor. TFSF’nin danışmanlığında “Hayata Dair” temasıyla 18 yaş ve üzeri kadın fotoğrafçılar en fazla 4 adet dijital renkli fotoğrafla yarışmaya katılabiliyor. Yarışmanın 1’incisine 7 bin TL, 2’incisine 5 bin TL, 3’üncüsüne ise 3 bin TL para ödülü verilirken, 3 eser de bin TL değerinde mansiyon ödülünün sahibi olacak. Fotoğrafları sergileme alan eser sahiplerine de 350 TL’lik ödül verilecek.

Türkiye’nin en çok ilgi gören fotoğraf yarışmalarından biri olan Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’e bugüne kadar 23 bini aşkın kişi 88 binin üzerinde fotoğrafla katıldı. 2 yıldır dijital ortamda gerçekleşen serginin, pandemi koşullarına bağlı olarak 2022 yılında yeniden fiziksel olarak da açılması planlanırken, aynı zamanda dijital ortamda fotoğraf severlerle buluşmaya da devam edecek. Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması’nda sonuçlar 8 Nisan tarihinde Anadolu Hayat Emeklilik’in internet sitesinde ve http://www.tfsfonayliyarismalar.org adresinde yayınlanacak.

Bu yılki seçici kurulda; Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güler Ertan, fotoğraf sanatçısı İzzet Keribar, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Nihal Kafalı, fotoğraf sanatçısı Saygun Dura ve Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Nihan Güney yer alıyor. 

Başvurular aşağıdaki adres üzerinden yapılabiliyor:

http://www.anadoluhayat.com.tr/

http://www.tfsfonayliyarismalar.org/

edebiyathaber.net (9 Ocak 2022)

Yorum yapın