Joseph Delaney’den “Hayalet’in Yaratıkları”

Kasım 13, 2015

Joseph Delaney’den “Hayalet’in Yaratıkları”

Hayaletin YaratıklarıJoseph Delaney‘in “Hayalet’in Yaratıkları” adlı kitabı Kerem Işık çevirisiyle gençler için Tudem etiketiyle yayımlandı.

Şiirsel anlatımıyla korku edebiyatında bir başyapıta dönüşen on üç kitaplık “Wardstone Günlükleri” serisinde okurun tanıma fırsatı yakaladığı korkunç yaratıkların detaylı tür açıklamaları ve sıra dışı hikâyeleri ilk kez özel bir kitapta toplanıyor.
Hangi öcü türü mezar taşlarını kırıp, cesetleri mezardan çıkarıp, tabutlarını paramparça ediyor? Aynı zamanda Kış Lordu olarak da bilinen ve ilk insanlar tarafından yoğun bir şekilde tapılan Kadim Tanrı kim? Boğazlayıcı bir ruhla nasıl konuşulmalı? Karanlık gecenin kulaklarını tırmalayan bu korkunç ses hangi ecinniye ait?..

“Yedinci Oğul” filmine ilham veren “Hayalet” dizisinin yazarı Joseph Delaney’in kaleme aldığı Hayaletin Yaratıkları kitabında‚ uzun süredir eyalet topraklarını karış karış dolaşarak hortlaklar, öcüler, cadılar ve geceye ait her türlü yaratığa karşı mücadele veren John Gregory’nin Karanlık’ın hizmetkârlarına dair kişisel arşivine erişme şansını yakalayarak, Hayalet ve çıraklarının bildiği her şeyi öğreneceksiniz. Üstelik bu kitabı okuyabilmek için Hayalet kitaplarını tamamlamış olmanız da gerekmiyor. Yeni okurların seriyle tanışmaları için müthiş bir kapı aralayan göz alıcı bu resimli kitap, diziden bağımsız olarak okunabileceği gibi serinin müptelalarının kitaplıklarında mutlaka bulundurması gereken bir koleksiyon yapıtı olarak Hayalet efsanesini taçlandırıyor.

edebiyathaber.net (13 Kasım 2015)

Yorum yapın