İZKİTAP 28 Ekim’de kapılarını açıyor

Ekim 20, 2022

İZKİTAP 28 Ekim’de kapılarını açıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen İZKİTAP – İzmir Kitap Fuarı için geri sayım başladı.

Fuar, yazar ve yayınevlerini okuyucuyla buluşturup yayıncılık sektörünü tüm bileşenleri ile bir araya getirecek. 250’ye yakın yayınevi ve kurumun katıldığı İZKİTAP; dopdolu etkinlik programı, imza günleri ve söyleşilerle 28 Ekim – 6 Kasım 2022 tarihlerinde fuarizmir’de gerçekleştiriliyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ ve SNS Fuarcılık tarafından fuarizmir’de gerçekleştirilecek İZKİTAP – İzmir Kitap Fuarı, İZELMAN A.Ş. ve Yayıncılar Kooperatifi (YAYKOOP) desteğiyledüzenleniyor. Yazarlar ve kitap tutkunlarının buluşma noktası olacak fuar boyunca, yazarlarla söyleşiler, imza günleri, paneller ve etkinlikler gerçekleştirilecek. İZKİTAP – İzmir Kitap Fuarı’nın  “Onur Konuğu” Sorbonne Üniversitesinde Türk Edebiyatı dersleri veren yazar ve akademisyen Nedim Gürsel olacak. Nedim Gürsel, 29 Ekim günü gerçekleştirilecek söyleşide ziyaretçilerle buluşacak. 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, geçtiğimiz Ağustos ayında düzenlenen tanıtım toplantısında, Her Mahalleye Bir Kütüphane Kampanyası’na dikkat çekerek, “İzmir hazır bilgilerin tüketildiği değil, tüm dünyaya yön veren eserlerin hayat bulduğu bir kent olmayı hayal etti. Bunu yerine getirmekse bizim asli görevlerimizdendir. Bu duruşumuzun teminatlarından biri olan İZKİTAP işte bu nedenle çok değerli. Üstelik 28 Ekim – 6 Kasım tarihleri İzmir’in ikinci iktisat kongresi çalışmalarıyla örtüşüyor. Özetle İzmir’in ikinci yüzyılı hazırlanırken yer alacak bu fuar başka bir anlam başka bir içerik zenginliği de taşıyor” dediği fuar kentin kültür hayatına çok önemli bir hizmet verecek. 

Yıl içerisinde 30’un üzerinde fuar ve etkinliğe, yerli yabancı binlerce katılımcı ile ziyaretçiye ev sahipliği yapan fuarizmir, 119 bin 400 metrekare açık ve kapalı sergi alanı, seminer salonları, kafe alanları, 2 bin 500 araç kapasiteli ücretsiz otoparkı, servis olanakları ve sahip olduğu pek çok imkân ile yayıncılık sektörünün tüm bileşenleri, sivil toplum kuruluşları ve kitapseverleri 28 Ekim – 6 Kasım 2022 tarihlerinde ağırlayacak. Fuarı, 10 gün boyunca 10 binlerce kitapseverin ziyaret etmesi bekleniyor. Saat 10.00 – 22.00 arasında ziyarete açık olacak fuarla ilgili etkinlik, söyleşi, imza günü takvimi ve daha fazla bilgi, https://www.kitapizmir.com/ adresinde yer alıyor. 

edebiyathaber.net (20 Ekim 2022)

Yorum yapın