İthaki Akademi’de Çocuk Festivali başlıyor

Ocak 10, 2018

İthaki Akademi’de Çocuk Festivali başlıyor

İthaki Akademi’de, İthaki ve Yabancı Yayınları’nın sponsorluğunda  bu yıl ilk defa düzenlenecek ve 21 Ocak -1 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan ‘‘Çocuk Festivali’’ sanat ve edebiyat atölyeleri kapsamında 5-12 yaş arası çocuklar için çeşitli etkinlikler sunuyor.

Çocuklar, Mitolojik Yolculuk Atölyesi’nde Odysseus’un İthaka’ya mitolojik yolculuğunu resim ve video ile yorumlayacak; Yazar Çocuklar Kulübü atölyesinde kitaplara, filmlere, oyunlara, çizgi romanlara, süper kahramanlara meraklı olanlar ‘kahramanlarını’ yazacak.

Özgür Abi  (Özgülgün) ise masallara, kendi hayallerinden bir elbise dikecek ve kendi ruhundan ruh üfleyecek. Böylelikle masal canlanmış, çocukların kulaklarıyla ve ruhuyla buluşmaya hazır hale gelmiş olacak.

Animasyon Atölyesi çocukların tamamen kendilerine ait bir karakteri üç boyutlu hale getirmesi ile başlayacak, yarattıkları karakterleri bir hikâyenin içinde yaşar hale getiren çocuklar küçük birer yönetmene dönüşecek…

Karikatür Atölyesi’nde yaratıcılıklarını kullanarak, espri üretmeyi ve eleştirel mizah yapmayı deneyimleyecek olan çocuklar, Misket Parkuru Atölyesi’nde oyuncak yapacak, çeşitli aletleri kullanırken el becerilerini geliştirebilecekleri bir deneyim yaşayacaklar.

Detaylı bilgi için ithakiakademi.com’u ziyaret edebilir, 0216 348 64 55 ve 0533 064 01 01 numaralı telefonlardan bilgi alabilirsiniz.

edebiyathaber.net (10 Ocak 2018)

Yorum yapın