İşte yaz tatili için aradığın kitap

Haziran 25, 2019

İşte yaz tatili için aradığın kitap

Aygül Bahar Yılmaz’ın yazdığı, Güneş Bloedorn’un resimlediği “Akıl Fikir Kitabım” 8 ve üzeri yaş grubu için Tudem Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Yaratıcı Düşünme Etkinlikleri

Tasarla, yaz, çiz, karala!

Aygül Bahar Yılmaz’ın yazıp Güneş Bloedorn’un resimlediği Akıl Fikir Kitabım, çocukların yaratıcılığını geliştirip onları sürekli yeni şeyler üretmeye teşvik eden, etkileşimli bir başvuru kaynağı.

Her sayfası ayrı bir keşif ve farklı bir deneyim sunan bu etkinlik kitabı, merak duygusunu tetikleyici yönergeleriyle 8 yaş ve üzeri okurlarının hayal güçlerini zenginleştiriyor, bakış açılarını çeşitlendiriyor.

Özgün içeriğiyle fark yaratan Akıl Fikir Kitabım, bilimden sanata, tarihten teknolojiye onlarca farklı konu üzerine; düşünmeye, araştırmaya, tasarlamaya, yazmaya, çizmeye ve hatta karalamaya davet ediyor.

İnsanların konuşamadığı ve her şeyi beden diliyle anlatmaya çalıştıkları bir ortamda mutlu olduğunu hangi hareketlerle ifade edersin? Bir mucize oldu ve bir resmin içinde yaşamaya başladın. Resmin içindeyken neler hissedersin? Peki, gelecek yılki kendine bir mektup yazmanı istesek, hayallerine ve amaçlarına ulaşmak için ne tavsiye edersin?

Yaratıcı düşünme etkinlikleriyle dolup taşan Akıl Fikir Kitabım, müzik aleti icat etmekten, Mars’ta araştırma gezisi yapmaya uzanan seçkisiyle çocukların ilgi alanlarına seslenen zengin bir içerik sunuyor. Evde, okulda, parkta, otobüste, plajda, kısacası her yerde ve her çantada yer edinecek bu eğlenceli kitap, hayal gücünün sınırlarını zorlamaya çağırıyor.

Gerek bireysel olarak gerekse sınıf ortamında çocukların keyifli ve nitelikli zaman geçirmelerine olanak sağlayan Akıl Fikir Kitabım, empati kurma, başkalarıyla işbirliği yapma gibi olumlu kazanımları pekiştiriyor.

Tadımlık>>>

Aygül Bahar Yılmaz Hakkında

Mersin Üniversitesi’nde Sosyoloji okudu. Daha sonra Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik eğitimini tamamladı. Yüksek lisansını Psikolojik Danışmanlık ve Rehber Öğretmenlik bölümünde yaptı. Süleyman Demirel Üniversitesi’nde Aile Danışmanlığı Eğitimi, Zekâ ve Akıl Oyunları Eğitici Eğitimi, Çocuk Objektif Testleri Eğitimi ve Wechsler Çocuklar İçin Zekâ Testi Eğitimi aldı. Etkili İletişim Teknikleri, Motivasyon Teknikleri, Öfke ve Stres Yönetimi, Kriz Yönetimi, Problem Çözme Becerileri eğitimini de Brüksel Başkent Üniversitesi’nde tamamladı.

edebiyathaber.net (25 Haziran 2019)

Yorum yapın