Masthead header

İstanbul Kitap Fuarı’nda bugün

İllüstrasyon Alanı

10.15-11.15
İllüstrasyon Atölyesi
İllüstratör: Marit Törnqvist
Düzenleyen: Hollanda

11.30-12.30
İllüstrasyon Atölyesi
İllüstratör: Marit Törnqvist
Düzenleyen: Hollanda

14.00-15.00
İllüstrasyon Atölyesi
İllüstratör: Marit Törnqvist
Düzenleyen: Hollanda

 

Forum Alanı (10. Salon)

11.00-12.30
Buluşma/MatchmakingLAF-TÜYAP Fellowship Matchmaking Focus on Children’s and Youth’s Literature
Moderator: Alexandra Büchler (LAF), Zerrin Yılmaz (TÜYAP)
Katılımcılar/Attendees: Tiina Lehtoranta (Finlandiya/Finnish Literature Exchange),Alïse Nïgale (Liels un Mazs Publishing/ Latvia), Eva Mejuto (İspanya/ Editorial OQO),Valgerdur Benediktsdottir (İzlanda/ Forlagid Publishing)  
Düzenleyen/By: LAF (Literature Across Frontiers)-TÜYAP

13.00-14.00
Buluşma/Meeting: “Uluslararası Kitap Fuarları’nda Telif Ajanslarının Rolü, Ajanslar ve Yayıncılar Buluşması” 
Katılımcılar: İlkay Walter (Carlton Publishing Group), Nemonie Craven Roderick(Jonathan Clowes Ltd. Literary Agency), Prinko Svetlana (Authors Rights Agency), Majid Jafari (Eve Literary Agency), Sophie Baker (Curtis Brown Group Ltd)
Düzenleyen/By: Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü/ Uluslararası Kitap Fuarları Organizasyon Komitesi

15.45-16.45
Panel: “Uluslararası Çeviri Fonları/International Translation Funds
Moderator: Oktay Saydam (Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü, Daire Başkanı)
Konuşmacılar: Alexandra Büchler (Literature Across Frontiers) Mireille Berman(Hollanda Edebiyat Kurumu/Dutch Literature Foundation), Sinead Mac Aodha (İrlanda  Edebiyat Değişim/Ireland Literature Exchange), Sioned Puw Rowlands (Galler Edebiyat/Welsh Literature Abroad)
Düzenleyen: Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü/ Uluslararası Kitap Fuarları Organizasyon Komitesi

Karadeniz Salonu

10.00-10.45
Söyleşi: “Lili ve Yedi Çocuğu”
Konuşmacı: Tülin Kozikoğlu
Düzenleyen: İletişim Yayınları

11.00-11.45
Okuma-Söyleşi: “Çocuklar ve Şiirler: İki Gözüm, Üzümüm”
Konuşmacı: Necdet Neydim
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

12.00-13.00 
Söyleşi: “Şehirli Çocukların Doğa ile Tanışması”
Konuşmacı: Beyza Deringöl
Düzenleyen: Final Kültür Sanat Yayınları

13.15-14.15
Söyleşi :”Mavisel Yener’le Öykü Okuyoruz”
Konuşmacı: Mavisel Yener
Düzenleyen: TUDEM

14.30-15.30
Ödül Töreni: “2012 Genç Timaş Roman Yarışması Ödül Töreni”
“İlk Gençlik Romanında Kuşak Çatışması”
Düzenleyen: Genç Timaş

15.45-16.45
Söyleşi: “Tarih Canavarı Çocuklar için Arkeoloji”
Konuşmacı: Çiğdem Maner
Düzenleyen: İş Kültür Yayınları

17.00-18.00
Şiir-Dinleti: “Şairler Geçidi”
Katılımcı Şairler: Tekin Gönenç, Süreyya Güven, Nalan Çelik, Arzu Karadağ, İnan Arslanbağı, Dilruba Nuray Erenler, Özcan Öztürk, Gülderen Canyurt, Şen Çakır
Düzenleyen: Edebiyatçılar Derneği

18.15-19.15
Söyleşi: “Beynimizin Frekanslarını Yönetme Teknikleri”
Konuşmacı: Aydın Arıtan
Düzenleyen: Arıtan Yayınevi

İMZA & SÖYLEŞİ

YAZAR YAYINEVİ SAAT TARİH
80′LERDE ÇOCUK OLMAK KİTABI YAZARLARI YİTİK ÜLKE YAYINLARI 13:00 19.11.2012
90′LAR KİTABI YAZARLARI YİTİK ÜLKE YAYINLARI 13:00 19.11.2012
ABBAS KARATEKİN SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 11:00 19.11.2012
ABBAS PİRİMOĞLU MOLA KİTAP 16:00 19.11.2012
ABDULLAH AKAY SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 11:00 19.11.2012
ABDULLAH CAN SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 11:00 19.11.2012
ABDULLAH KUŞKOVAN SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 11:00 19.11.2012
ABDURRAHMAN BİRLİK AVA YAYINLARI 09:00 19.11.2012
ADEM SARIKAYA SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 11:00 19.11.2012
ADİL İZCİ GÜNIŞIĞI KİTAPLIĞI 10:00 19.11.2012
AHMET FURKAN ATEŞ SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 11:00 19.11.2012
AHMET MAHMUT GÜRBÜZ SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 11:00 19.11.2012
AHMET ŞEFOĞLU SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 12:00 19.11.2012
AHMET YILDIRIM SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 12:00 19.11.2012
AKIN AKSU SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 12:00 19.11.2012
ALİ ERASOĞLU SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 12:00 19.11.2012
ALİ KARAKAŞ SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 12:00 19.11.2012
ALİ RIZA ÖZASLAN SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 12:00 19.11.2012
ALİ ULURASBA BKY-BABIALİ KÜLTÜR YAYINCILIĞI 09:00 19.11.2012
ALMILA ERDEM SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 12:00 19.11.2012
ALPCAN CANDAN İKİNCİ ADAM YAYINLARI 11:00 19.11.2012
ANIL DOĞAN SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 13:00 19.11.2012
ARİF ORHAN SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 13:00 19.11.2012
ARİF ŞAHİN SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 13:00 19.11.2012
ASLI GENCER TUNÇYÜREK SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 13:00 19.11.2012
AŞIK CEFAYİ SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 13:00 19.11.2012
ÂŞIK RIZA GENÇELİ SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 13:00 19.11.2012
ATA EYLEM AKSOY SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 13:00 19.11.2012
AYDIN KULAK SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 14:00 19.11.2012
AYLA SATIÇ SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 14:00 19.11.2012
AYŞE GÜLTEN KIRICI SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 14:00 19.11.2012
AYŞEGÜL ERDOĞAN SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 14:00 19.11.2012
AYTÜL AKAL TUDEM YAYINLARI 11:00 19.11.2012
AZAD ZAL AVA YAYINLARI 09:14 19.11.2012
AZİME AKBAŞ YAZICI KURŞUN KALEM 13:00 19.11.2012
AZMİ GÜN SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 14:00 19.11.2012
BAHADIR BEYTAŞ SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 14:00 19.11.2012
BAHADIR ÇAKILTAŞ SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 14:00 19.11.2012
BAHADIR KÜÇÜK SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 15:00 19.11.2012
BARIŞ TÜRK SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 15:00 19.11.2012
BAYRAM ALİ OKUMUŞ SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 15:00 19.11.2012
BEHİCAN KÜÇÜKKAVRUK SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 15:00 19.11.2012
BELGİN KARABULUT İKİNCİ ADAM YAYINLARI 14:00 19.11.2012
BERAT BAHURE ANTEPLİOĞLU SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 15:00 19.11.2012
BİLGİN ADALI (ANISINA) CAN ÇOCUK YAYINLARI 11:00 19.11.2012
BİRSEN KARAÖRS SOYSAL SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 15:00 19.11.2012
BUĞRAHAN AYDIN SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 15:00 19.11.2012
BURÇİN ZEYTİN ÖZCAN SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 16:00 19.11.2012
BÜLENT AKGEZER SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 16:00 19.11.2012
BÜLENT GÜRLER SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 16:00 19.11.2012
CELAL ÇALIK MOLA KİTAP 13:00 19.11.2012
CEM ERTUĞRUL SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 16:00 19.11.2012
CENGİZ SELÇUK SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 16:00 19.11.2012
CEVAT DOĞUDAN SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 16:00 19.11.2012
CEVAT ERDOĞAN SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 16:00 19.11.2012
CEVAT VARLI SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 17:00 19.11.2012
ÇAĞLAR ÇABUK SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 17:00 19.11.2012
ÇETİN DURAN AVA YAYINLARI 09:00 19.11.2012
ÇETİN KALBURAN SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 17:00 19.11.2012
ÇİĞDEM MANER İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI 13:15 19.11.2012
DENİZ KAYA SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 17:00 19.11.2012
DİLEK KARSLIOĞLU SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 17:00 19.11.2012
DİLEK ÖZDEMİR SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 17:00 19.11.2012
DİLEK SOYAK BİLGA SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 17:00 19.11.2012
DİNMEZ ER SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 18:00 19.11.2012
DR. EROL GÜNERİ SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 18:00 19.11.2012
DR. HARUN AĞCA SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 18:00 19.11.2012
DR.HASAN TOPAL SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 18:00 19.11.2012
DURMUŞ KARABAĞLI SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 18:00 19.11.2012
EDİBE ALSANCAK SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 18:00 19.11.2012
ELİF MÜCEK SOKAK KİTAPLARI YAYINCILIK 18:00 19.11.2012
FATMA HATUN ESEN GÖL KİTAP YAYINCILIK 13:18 19.11.2012
FUNDA ÖZLEM ŞERAN FİNAL KÜLTÜR SANAT YAYINLARI 12:00 19.11.2012
GÖKSENİN DEMİRBAŞ İKİNCİ ADAM YAYINLARI 12:00 19.11.2012
GÜL ANASAL AYDİLİ SANAT YAYINLARI 14:00 19.11.2012
HAKAN BAYHAN İKİNCİ ADAM YAYINLARI 13:00 19.11.2012
İNCİLA ÇALIŞKAN KOZA YAYIN 14:00 19.11.2012
İRFAN BABAOĞLU ARAM YAYINCILIK 14:00 19.11.2012
LÜTFİ KALELİ BERFİN YAYINLARI 14:18 19.11.2012
MAVİSEL YENER UÇANBALIK 11:00 19.11.2012
MEHMET ALİ ÇİÇEKÇİ KIRMIZI KARINCA EĞİTİM DANIŞMANLIK 19:00 19.11.2012
MEHMET DAĞISTANLI BİLGEOĞUZ YAYINLARI 13:00 19.11.2012
MEHMET DAĞISTANLI BİLGEOĞUZ YAYINLARI 13:00 19.11.2012
MEMÊ MALA HINE PÊRİ YAYINLARI 11:18 19.11.2012
MENAF OSMAN 17:00 19.11.2012
METİN CENGİZ ŞİİRDEN YAYINCILIK 11:00 19.11.2012
MİNE ÖMER KURŞUN KALEM 14:00 19.11.2012
MİRZA TURGUT MOLA KİTAP 14:00 19.11.2012
MUCİZE ÖZÜNAL TUDEM YAYINLARI 13:00 19.11.2012
MURAT SEZER YİTİK ÜLKE YAYINLARI – POTKAL KİTAP YAYINLARI 14:00 19.11.2012
NECDET NEYDİM GÜNIŞIĞI KİTAPLIĞI 12:00 19.11.2012
NECMETTİN BAYRAKTAR KORA YAYIN 14:16 19.11.2012
NİHAT ÖZDAL AVA YAYINLARI 09:00 19.11.2012
ÖMER GÜL BİLGEOĞUZ YAYINLARI 13:00 19.11.2012
ÖMER GÜL BİLGEOĞUZ YAYINLARI 13:00 19.11.2012
PAKİZE ÖZCAN GÜNIŞIĞI KİTAPLIĞI 10:00 19.11.2012
RECEP S. TATAR SU YAYINEVİ 11:00 19.11.2012
RONÎ WAR AVA YAYINLARI 09:00 19.11.2012
SABRİ ÖZER YENİ KUŞAK KÖY ENSTİTÜLÜLER DERNEĞİ 09:20 19.11.2012
SEÇİL ÇÖMLEKÇİ CARPE DİEM YAYINLARI 13:00 19.11.2012
SERAN DEMİRAL FİNAL KÜLTÜR SANAT 12:00 19.11.2012
SEZA KUTLAR AKSOY TUDEM YAYINLARI 12:00 19.11.2012
SEZAİ SARIOĞLU KOMŞU YAYINLARI 15:00 19.11.2012
TUHAF ALIŞKANLIKLAR KİTABI EKİBİ YİTİK ÜLKE YAYINLARI 13:00 19.11.2012
ÜMİT TOPCU KANES YAYINLARI 14:15 19.11.2012
VİCDAN EFE KOZA YAYIN 15:00 19.11.2012
VURAL SAVAŞ BİLGİ YAYINEVİ 11:00 19.11.2012
YAVUZ ÖZDEM ŞİİRDEN YAYINCILIK 11:00 19.11.2012
YEŞİM AĞAOĞLU YİTİK ÜLKE YAYINLARI 13:00 19.11.2012
YILMAZ DİKBAŞ ASYAŞAFAK YAYINLARI 13:19 19.11.2012
ZÜBEYDA KESKİN KOZA YAYIN 15:00 19.11.2012

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r