Masthead header

İstanbul Kitap Fuarı – etkinlik programı (23 Kasım Cuma)

İllüstrasyon Alanı
11.00-11.45
Masal Okuma-Canlandırma Atölyesi: “Masalcı Abla”
Düzenleyen: Timaş Çocuk

14.00-15.00
Atölye çalışması: “Sözcüklerin Rengi, Rengin Mutluluğu”
Konuşmacı: Simla Sunay
Düzenleyen: DESEN

15.15-16.15  
Yaş grubu: 3-10 yaş
Drama Atölyesi: “Kim Korkar Kırmızı Başlıklı Kız’dan?”
Uygulayan: Sara Şahinkanat
Düzenleyen: Kır Çiçeği Yayınları
Interexpo Salonu

12.00-13.00
Panel: “Çocuk Edebiyatında Şiir”
Yöneten: Gülsüm Cengiz
Konuşmacılar: Arife Kalender, Necdet Neydim
Düzenleyen: TÜYAP

14.30-15.30
Söyleşi: “Bu Dünyada Nasıl ‘Yaşasın Çocuklar’?”
Konuşmacılar: Ahmet Aydın, Canan Efendigil Karatay, Yavuz Dizdar
Düzenleyen: Hayy Kitap

15.45-16.45 
Söyleşi: “Demirtaş Ceyhun’da Edebiyatın Tarihe İzdüşümü”
Konuşmacılar: Yüksel Pazarkaya, Ozan Ceyhun, Seyyit Nezir
Düzenleyen: Sis Çanı – Broy Yayınevi

17.00-18.00
Panel: “Küresel Saldırılar ve Ortadoğu”
Yöneten: Ali Işık
Konuşmacılar: Cemil Orkunoğlu, Ali Sirmen, Orhan Bursalı
Düzenleyen: 68’liler Birliği Vakfı
Marmara Salonu
11.00-11.45
Söyleşi: “Okuma ve Empati İlişkisi”
Konuşmacı: Miyase Sertbarut
Düzenleyen: TUDEM

12.00-13.00
Söyleşi: “Türkçe’yi Savunacak mıyız?”
Konuşmacı: Feyza Hepçilingirler
Düzenleyen: Everest Yayınları

13.15-14.15
Söyleşi: “Toparlak ve Gece Uyumayı Sevmeyen Çiçeğin Öyküsü”
Konuşmacılar: Adnan Özyalçıner, Sennur Sezer
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın

14.30-15.30
Panel: “Çocuk Edebiyatının Yükselişi”
Yöneten: Doğan Hızlan
Konuşmacılar: Görkem Yeltan, Burcu Aktaş, Nazlı Eray, Yalvaç Ural
Düzenleyen: Doğan Egmont

15.45-16.45
Panel: “Editörler Platformu Tartışıyor: Editörlük Mesleği ve Sorunları Olarak”
Yöneten: Fahri Güllüoğlu
Konuşmacılar: Tanıl Bora, Müge Gürsoy Sökmen, İshak Reyna, Murat Yalçın
Düzenleyen: Türkiye Yayıncılar Birliği

17.00-18.00
Söyleşi: “Sanatta ve Edebiyatta Gerçekçilik Savaşı”
Konuşmacılar: Yılmaz Onay, Yeşim Dinçer
Düzenleyen: Yordam Kitap

18.15-19.15
Söyleşi: “Türkiye’de Telif Hakları ve Telif Hakları Ajansları “
Konuşmacılar: Özgür Emir, Atilla İzgi Turgut, Amy Spangler, Eda Çaça
Düzenleyen: Nemesis Kitap
Karadeniz Salonu

10.00-10.45
Söyleşi: “Çocuklar İçin Bilimkurgu”
Konuşmacı:  Melek Güngör
Düzenleyen: Altın Kitaplar

11.00-11.45
Okuma-Söyleşi: “Gülümseten Öyküler 10: Geçmişe Tırmanan Merdiven”
Konuşmacı: Behiç Ak
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

12.00-13.00
Bilgin Adalı Anısına…
“Bilgin Adalı ile Geçmiş Zamanlara Yolculuk”
Düzenleyen: Can Çocuk

13.15-14.15
Okuma-Söyleşi: “Şehla Gemi Kibele ve Acayip Bir Deniz Yolculuğu”
Konuşmacı: Müge İplikçi
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

14.30-15.45
Söyleşi: “Akademisyenlerin Gözüyle Gülten Dayıoğlu”
Yöneten: Gülçin Alpöge
Konuşmacılar:  Necdet Neydim,  Sedat Sever, Selahattin Dilidüzgün,
Düzenleyen: Altın Kitaplar

16.00-17.30
Panel: “Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Denetlenmeli mi? “
Yöneten: Necdet Neydim
Konuşmacılar: Murat Batmankaya, Gökçe Ateş Aytuğ, Tülin Sadıkoğlu
Düzenleyen: Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği (ÇGYD)

17.45-19.00
Ödül Töreni: “Ahmet Necdet Şiir Ödülü “
Konuşmacılar: Aslı Durak, Leyla Şahin
Düzenleyen: Cemal Süreya Kültür Sanat Derneği

19.15- 20.00
Panel: “Kapital’in Planı”
Yöneten: Mehmet Akkaya
Konuşmacı: Yener Orkunoğlu
Düzenleyen: Kitapsan- Etik Kare Yayınları
Büyükada Salonu

11.00-11.45
Söyleşi: “Canımızı En Çok Ne Yakar?”
Konuşmacı: Tülin Kozikoğlu, Yıldıray Karakiya, Sedat Girgin, Burcu Ünsal
Düzenleyen: Redhouse Yayınevi

12.00-13.00
Panel: “Ben Böyle Bilmiyordum, Çocuğa Okuma Sevgisi Nasıl Verilir ?”
Konuşmacı: Filiz Tosyalı
Düzenleyen: Bu Yayınevi, Kazasker Lions

13.15-14.15
Söyleşi: “Sakar Cadı Vini Nasıl Doğdu?”
Konuşmacı: Korky Paul
Düzenleyen: İş Kültür Yayınları

14.30-15.30
Söyleşi: “Çocuk Edebiyatı, Türkçe ve Felsefe Üzerine”
Konuşmacılar: Betül Çotuksöken, Oya Adalı, Yusuf Çotuksöken
Düzenleyen: Toroslu Kitaplığı

15.45-16.45
Söyleşi: “Günümüz Edebiyatında Şiir ve Şair Üzerine”
Konuşmacılar: Mehmet Sabri Kılıç, Hasan Hüseyin Yalvaç
Düzenleyen: Göl Kitap

17.00-18.00
Panel: “Bilgisayar Çağında Çocuk ve Gençlik Edebiyatı”
Konuşmacılar: Nur İçözü, Ayla Çınaroğlu, Gülsüm Cengiz
Düzenleyen: Türkiye Yazarlar Sendikası

18.15-19.15
Söyleşi: “Günümüzün Genç Şairleri ve Şiir Verimleri”
Konuşmacılar: Şeref Bilsel, Özcan Erdoğan, Didem Gülçin Erdem, Cenk Gündoğdu, Nilay Özer, Şükrü Sever, Gonca Özmen, Zeynep Köylü, Baki Ayhan T., Gökhan Arslan, Engin Özmen, Betül Dünder
Düzenleyen: İkaros Yayınları

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r