Masthead header

İşçilerin “Sınıf” Olma Tarihi Söyleşisi 9 Ocak’ta

M. Hakan Koçak’ın konuşmacı olacağı İşçilerin “Sınıf” Olma Tarihi söyleşisi, 9 Ocak Salı, 19.00’da Nâzım Hikmet Kültürevi’nde gerçekleştiriliyor.

Tarih Buluşmaları, sendikaların zayıfladığı, işçilerin sesinin neredeyse hiç duyulmadığı, oysa değişik statü ve biçimleriyle işçilerin çoğaldığı bir zamanda, işçi hareketinin tarihine kulak vermeye davet ediyor katılımcılarını.

M. Hakan Koçak 1970’te doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi,  Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu ve aynı bölümde yüksek lisans yaptı. Marmara Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’ndeki doktorasını “Paşabahçe Semtinde İşçi Sınıfının Oluşumu, Cam İşçi Hareketinin Gelişimi ve Yönelimleri” başlıklı tez çalışması ile 2009 yılında tamamladı. Petrol-İş Sendikası’nda eğitim ve örgütlenme servislerinde görev aldı. Karadeniz’de küçük balıkçıların sosyo-ekonomik durumunu konu alan saha araştırmalarına katıldı. Tarih Vakfı’nda sözlü tarih araştırma projelerinde çalıştı. DİSK-AR Danışma Meclisi, Türkiye Sınıf Araştırmaları Merkezi gibi oluşumlarda sınıf araştırmaları çalışmalarına destek sundu. Halen Kocaeli Üniversitesi İİBF Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Çalışmaları ağırlıkla emek tarihi, çalışma sosyolojisi, Türkiye işçi hareketinin sosyal yapısı ve gelişme dinamikleri gibi konularda yoğunlaşmıştır.

Nâzım Hikmet Kültürevi

Yüzüncüyıl Mah. Uğur Mumcu Bulvarı No:7/A Nilüfer

Tel: (224) 413 2737

edebiyathaber.net (4 Ocak 2018)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r