Masthead header

Irmak Zileli ile Yaratıcı Yazarlık Atölyesi 28 Nisan’da başlıyor

Irmak Zileli ile Yaratıcı Yazarlık Atölyesi 28 Nisan’da başlıyor. 8 haftalık atölyede kurmaca edebiyat yapıtlarının üretimine dair pek çok konu masaya yatırılacak.

“Eşik”, “Gözlerini Kaçırma”, ve “Gölgesinde” romanlarının yazarı Irmak Zileli, Yazarlık Enstitüsü’nde atölye vermeye devam ediyor. Yaratıcı Yazarlık Atölyesi, 28 Nisan 2019-16 Haziran 2019 tarihlerinde, 16.00-18.00 saatleri arasında Yazarlık Enstitüsü’nün Beyoğlu’daki yeni mekanında gerçekleştirilecek.

Atölye boyunca yazmanın yol ve yöntemleri, anlatım biçimleri, dilin kullanımı, karakter inşası, kurgu tekniği üzerine konuşulacak; okuma deneyimleri paylaşılacak. Her hafta okuma ya da yazma üzerine çalışmaların yapılacağı atölye, özellikle öykü ve roman yazmak isteyenler için dolu dolu bir programa sahip. Irmak Zileli ile Yaratıcı Yazarlık Atölyesi hakkında detaylı bilgiye https://www.yazarlikenstitusu.com/yaratici-yazarlik adresinden ulaşabilirsiniz.

İletişim:

Katip Mustafa Çelebi Mah. Küçük Parmakkapı Sk. No:15/4 Beyoğlu/İstanbul
0212 232 87 49
bilgi@yazarlikenstitusu.com

Irmak Zileli kimdir?

1978 yılında İstanbul’da doğdu. Sosyal Antropoloji öğrenimi gördü. Televizyon ve dergilerde muhabirlik yaptı. Roman Kahramanları dergisinin kuruluşunda görev aldı ve ilk 6 sayı yayın yönetmenliğini yürüttü. 2006 yılından bu yana çeşitli dergilerde, gazete kitap eklerinde değerlendirme ve eleştiri yazıları yayınlanıyor. Zileli’nin basılmış eserleri arasında Eşik (2011), Gözlerini Kaçırma (2014) ve Gölgesinde (2017) romanlarının yanı sıra Bayram Çocukları (2004) isimli bir araştırma ve Halit Refiğ ile söyleşilerinden oluşan Doğruyu Aradım Güzeli Sevdim (2009) başlıklı kitabı bulunuyor. Zileli’nin Eşik romanı 2012 Yunus Nadi Roman Ödülü’ne değer görüldü.

edebiyathaber.net (10 Nisan 2019)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r