“İpek Duben: Ten, Beden, Ben” podcast serisi yayımlandı

Temmuz 7, 2024

“İpek Duben: Ten, Beden, Ben” podcast serisi yayımlandı

Salt ve Sanat Kritik iş birliğiyle, Abdullah Ezik ve Zeynep Nur Ayanoğlu’nun hazırlayıp sunduğu “İpek Duben: Ten, Beden, Ben” podcast serisi yayımlandı.

Bültenden

Seride İpek Duben’in yanı sıra davetli küratör ve yazarlar sanatçının pratiği ve Türkiye sanat tarihindeki yeri üzerine konuştu.

Birinci bölümü 21 Mayıs’ta yayına giren podcast serisi adını İpek Duben’in 9 Aralık 2021-8 Mayıs 2022 tarihleri arasında Salt Beyoğlu’da görülen sergisinden ve aynı adı taşıyan sanatçı kitabından alıyor. Sekiz bölümden oluşan seride sırasıyla Vasıf Kortun, Sezin Romi, Amira Akbıyıkoğlu ve Farah Aksoy, Ani Çelik Arevyan, Alan Duben, Necmi Gürbüz ve İpek Duben yer alıyor; konuksuz gerçekleşen kapanış bölümünde ise Abdullah Ezik ve Zeynep Nur Ayanoğlu sanatçıya, üretim sürecine ve bölümlere dair birtakım değerlendirmelerini aktarıyor. Proje aynı ismi taşıyan sanatçı kitabını merkezine almakla beraber Duben’in Salt’taki retrospektif sergisine, geçmişten bugüne sanat pratiğine ve yakın çevresiyle kurduğu gündelik/sanatsal ilişkilere dair de birçok notu dinleyicilerle buluşturuyor.

Hazırlayan ve Sunan: Zeynep Nur Ayanoğlu ve Abdullah Ezik

Ses Yönetmeni: Berkan Yıldız

Seslendirme: Uluç Esen

Müzik: Persenk

Podcast serisini Sanat Kritik’in Spotify kanalı ve tüm podcast mecraları üzerinden dinleyebilirsiniz.

Yorum yapın