İnkılâp Kitabevi 96. yaşını edebiyatımızın çınarlarıyla kutluyor

Şubat 3, 2023

İnkılâp Kitabevi 96. yaşını edebiyatımızın çınarlarıyla kutluyor

İnkilap Kitabevi, 1927’de başlayan yolculuğuna edebiyatımızın ustaları; Nâzım Hikmet, Orhan Veli, Yaşar Kemal ve Aziz Nesin kitaplarıyla devam ediyor.

Numan Aydınoğlu’nun kaleminden ülkesine ve halkına tutkuyla âşık büyük şair Nâzım Hikmet’in Bulgaristan ziyaretlerini ve şairin bu ziyaretlerde kaleme aldığı unutulmaz şiirlerin öykülerini, tanıklarının anlatımlarıyla aktaran; “Bir Bahar Günü Sofya’da – Nâzım Hikmet’in Bulgaristan Günleri” kitabı okurları duygu yüklü bir yolculuğa dâhil ediyor. 

Yazın dünyasının önemli kalemlerinden Feridun Andaç; “Sözün Büyücüsü: Yaşar Kemal” ve “Gülen Düşünce”, “Muhalif Kimlik Aziz Nesin” kitaplarını güncellenmiş kapakları ve önsözleriyle yeniden ele alıyor. 

Modern Türk edebiyatının temel taşı olan ölümsüz şair Orhan Veli’nin manzumelerini kronolojik sırayla bir araya getiren “Bütün Şiirleri“de edebiyatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Türk edebiyatına kök salmış unutulmaz isimler, alışılmış üslubun dışında yer yer hüzünlendiren, kızdıran sevindiren ama bir o kadar da bağlılık yaratan eserleri ile İnkılâp Kitabevi tarafından okuyucuya sunuluyor.

edebiyathaber.net (3 Şubat 2023)

Yorum yapın