“İkiz Gezginler Güneş’in Sarayında” yayımlandı

Mayıs 18, 2015

“İkiz Gezginler Güneş’in Sarayında” yayımlandı

Güneşin SarayındaArkeolog yazar Betül Avunç’un çocuklara arkeolojiyi ve mitolojiyi sevdirmek amacıyla kaleme aldığı “İkiz Gezginler” serisinin dördüncü kitabı “İkiz Gezginler Güneş’in Sarayında”, Gökçe Akgül’ün kapak tasarımı ve yenilenmiş baskısıyla Tudem Yayınları tarafından yayımlandı.

İkiz Gezginler’i gökyüzünde olağanüstü bir serüven bekliyor!

Antik Dünyanın Yedi Harikası nedir?
Güneş’in dev heykeli Antik Çağ’da hangi adaya dikilmişti?
Kitapların büyük dedesi olarak anılan yazar kim?
Efsaneler dünyasının kralı Zeus, Güneş’e neden öfkelendi?

İkiz Gezginlerimiz Peri ve Ege ile birlikte efsanelerle dolu bir gökyüzü yolculuğuna çıkmaya hazır mısınız? Evet diyorsanız, sıkı durun. Göklerin kralı Helios, alevler içindeki muhteşem arabası ile sizleri bulunduğunuz yerden alıp bulutların tepesine, Güneş’in sarayına götürmeye geliyor!

Peri ve Ege, uykularının kaçtığı bir gece en iyi dostları kitaplarla oyalanmaya karar verirler. Robinson Kruzo’nun, Tarzan’ın hatta Polyanna’nın fısıldadıkları şarkılar çok hoşlarına gitse de aslında aradıkları şey çok daha farklıdır. Uykuya direndikleri o gece, canları daha önce hiç duymadıkları, bilmedikleri bir masal dinlemeyi çeker. Tam da o anda rafta durmakta olan kitapların büyük dedesi Dönüşümler, ikizlerin bu çağrısına kulak verir. Yıllardır kimseye masal anlatmayan kitapların bembeyaz saçlı ve sakallı büyük dedesinin Peri ve Ege’ye göz kamaştırıcı bir sürprizi vardır: İkiz Gezginler’i Güneş’in sarayına çıkaracaktır…

Her yaştan okurun ilgisini çekecek güçlü bir kurguya sahip olan İkiz Gezginler Güneş’in Sarayında, göklerin kralı Güneş’in efsanelerle dolu öyküsünü merak eden edebiyatseverlere hayalin gerçekle buluştuğu renkli bir okuma deneyimi sunuyor. Ayrıca özgün içeriğiyle ilkokul öğretmenlerinin öğrencilerine en çok tavsiye ettiği güdümlü kitaplar arasında yer alıyor.

edebiyathaber.net (18 Mayıs 2015)

 

Yorum yapın