Hurihan Yıldırım’dan çocuklara: “Mars Akademisi 2033”

Şubat 18, 2019

Hurihan Yıldırım’dan çocuklara: “Mars Akademisi 2033”

Hurihan Yıldırım’ın çocuklara yazdığı “Mars Akademisi 2033” Doğan Egmont etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Hurihan Yıldırım’ın yeni kitabı Mars Akademisi 2033, akıl almaz bir maceranın kapılarını aralıyor. Türkiye’den Mars gezegenine gitmek için gönüllü sekiz çocuk ve onları bu önemli yolculuğa hazırlayacak olan akademide geçen maceraları anlatıyor.

Profesör George Almud başkanlığında yürütülen Mars’ta Yeni Yaşam Projesi tüm hızıyla ilerlemektedir. Almud ve ekibi, insanlığın yeni bir ev arayışını sonuçlandıracak bu önemli görev için dünyanın elli ülkesinden birer çocuk seçmeye karar verir. On yedi yıl sonra, 2033 yılında gerçekleştirilecek uçuş için seçilecek elli çocuk, Mars Akademisi’nde yıllar sürecek sıkı bir eğitimden geçirilecektir.

Bu zorlu yolculuk için Türkiye’den sekiz çocuk aday olur. İçlerinden biri, Mars’a ilk ayak basan insanlar arasında yer alacaktır. Ancak beklediklerinden çok daha zorlayıcı bir sınavla karşı karşıya kalacaklardır: Bir taraftan Mars Akademisi Hazırlık Merkezi’nin zorlu testleri diğer taraftan aralarında yaşadıkları gerilimler… Ama hiçbir şey, Akademi’deki büyük gizem kadar şaşırtıcı olmayacaktır.

“Bilim tarihine geçmiş tüm büyük insanlar, bir zamanlar hayal kuran küçük çocuklardı.”

edebiyathaber.net (18 Şubat 2019)

Yorum yapın