Hicabi Demirci’nin derlediği karikatür albümü “Çizgili Dünya” yayımlandı

Şubat 25, 2016

Hicabi Demirci’nin derlediği karikatür albümü “Çizgili Dünya” yayımlandı

cizgili_dunya_kapakHicabi Demirci’nin derlediği 105 karikatürden oluşan “Çizgili DünyaDesen Yayınları tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden
Zamana karşı dirençli çizgilerini konuları işleyiş biçimindeki naif güçten alan Hicabi Demirci’den çok özel bir albüm keşfedilmeyi bekliyor.

Çizgili Dünya, sanatçının birçok değerli karikatürü ile görünenin ardındakini keşfetmek isteyen herkesin arşivinde bulundurmak isteyeceği, koleksiyon değeri taşıyan özel bir kitap.

Yunus Nadi Karikatür Ödülü başta olmak üzere, 72’nin üzerinde ödüle değer görülmüş usta karikatüristin Desen Yayınları tarafından yayımlanan Çizgili Dünya’sında; çocukluk, savaş, adalet, modern yaşam, korku ve bakış açılarındaki farklılıklar gibi pek çok temanın salt çizgilerle işlendiği, yaş ve dil farkı gözetmeyen 105 karikatür yer alıyor.

Türkiye genelindeki çeşitli okullarda ve kültür merkezlerinde gerçekleştirdiği karikatür okuma atölyeleriyle adından övgüyle bahsettiren Hicabi Demirci, ustalığını çizgili bir dünyanın kapılarını aralayarak, zengin bir görsel ve düşünsel deneyim sunuyor.

“Karikatür, insanı rahatsız eden bir sanattır.”
Hicabi Demirci

edebiyathaber.net (25 Şubat 2016)

Yorum yapın