Günün çocuk kitabı önerisi: “Sen Harikasın”

Mayıs 25, 2024

Günün çocuk kitabı önerisi: “Sen Harikasın”

Danielle Dufayet’in kaleme aldığı Jennifer Zivoin’in resimlediği Sen Harikasın adlı kitabı The Kitap Yayınları tarafından 2021 yılında Gözde Döneli çevirisiyle yayımlandı. Kitap geçtiğimiz günlerde 3. baskıya ulaştı. Edebiyat Haber olarak bu kitabı minik okuyucularımıza öneriyoruz.

Tanıtım bülteninden:

Bir şeyi başarmak için kendini cesaretlendirdiğinde, işler yolunda gitmediği zaman moralini düzelttiğinde, umudun kırıldığında yeni hayaller kurduğunda ihtiyacın olan tek kişi sensin!

Amerikan Psikoloji Derneği tarafından hazırlanan bu kitap, çocukların özsaygılarını kazanmalarına yardım ediyor. Kendilerine karşı iyi ve sevgi dolu davranmanın yollarını öğrenen çocuklar mutlu bir yaşam sürmenin önemini kavrıyor. Dr. Julia Martin Burch’ün ebeveynlere özel hazırladığı notlara da yer veren kitap, çocuklarla nasıl faydalı konuşmalar yapılabileceğini öğretiyor.

Yazar Hakkında: Danielle Dufayet çocuklar için İngilizce ve topluluk önünde konuşma dersleri veren bir yazardır. İngiliz edebiyatında lisans ve psikolojide yüksek lisans derecesi vardır. Resimli kitapların güzelliğinden ve sadeliğinden ve de onların genç beyinler üzerindeki güçlü psikolojik etkilerinden her zaman etkilenmiştir. Kitapların, birisinin hayatını değiştirebilecek sihirli küçük taşlar olduğuna inanır. Daha fazla bilgi için danielledufayetbooks.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

edebiyathaber.net (25 Mayıs 2024)

Yorum yapın