Masthead header

Günışığı Kitaplığı Güz 2012 Kataloğu çıktı

Çağdaş Türk ve dünya edebiyatından saygın örnekler Günışığı Kitaplığı “Güz 2012 Kataloğu“yla Türkiye’nin dört bir yanındaki on binlerce eğitimciye ve kütüphaneciye ulaşıyor.

Türk ve dünya edebiyatının saygın yapıtlarını titizlikle seçerek yıllardır çocuklar ve gençlerle buluşturan Günışığı Kitaplığı, bütün kitaplarını bir arada tanıttığı Güz 2012 Kataloğu’nu yayımladı. Yaş gruplarına göre tema ve sınıf önerileriyle hazırlanan yeni katalog, okurların, öğretmenlerin, kütüphanecilerin, araştırmacı ve eleştirmenlerin kullanımına sunuluyor.

Türkiye çapında ücretsiz olarak dağıtılan 92 sayfalık katalogta Hacer Kılcıoğlu, Yeşim S. Armutak, Fadime Uslu, İsmet Bertan, Suzan Geridönmez ve Necdet Neydim gibi Türkçe’nin özgün kalemlerinin yeni eserlerinden James Krüss, Zoran Drvenkar, Christine Nöstlinger, Bianca Pitzorno, Sabrina Rondinelli gibi Avrupa edebiyatının önemli isimlerine kadar 15 yeni kitap tanıtılıyor. Çocukların her kitabını sabırsızlıkla bekledikleri Behiç Ak’ın “Gülümseten Öyküler” dizisinin 10. kitabı Geçmişe Tırmanan Merdiven ve Brigitte Labbé’nin ünlü dizisi “Çıtır Çıtır Felsefe”nin 22. kitabı Şiddet ve Şiddetsizlik de katalogda yerini alıyor.

Okuma kültürü ve yayıncılık sektörünün gelişmesi için çalışan Günışığı Kitaplığı, imza attığı kuramsal projeleri de katalogda tanıtıyor. Eğitimcilere yönelik ücretsiz düzenlenen ve eğitimde edebiyatın çağdaş uygulamalarını içeren Eğitimde Edebiyat Seminerleri ile çocuk ve gençlik edebiyatı konferansı Zeynep Cemali Edebiyat Günü’nün yanı sıra öğrencileri yazmaya ve çizmeye davet eden Zeynep Cemali Öykü Yarışması ve Behiç Ak ile Çize Yaza Öyküler projeleri hakkında ayrıntılı bilgi de katalogda bulunuyor.

Kataloğa ulaşmak için tıklayınız>>>

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r