“Fran Lebowitz Kitabı” raflarda

Ocak 10, 2024

“Fran Lebowitz Kitabı” raflarda

“Fran Lebowitz Kitabı” Tuğçe Kılıç çevirisiyle Düşbaz Kitaplar tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Kendine özgü, ironik, “küstah” ve komik diliyle tanınan Fran Lebowitz’in, güncelliğini asla kaybetmeyen yazılarından derlenen Fran Lebowitz Kitabı, Düşbaz Kitaplar’dan çıktı! Çağdaş şehir yaşamının değişimleri, geçici hevesleri, çılgınlıkları ve modalarını; sanatı, bilimi, edebiyatı ve hayata dair her şeyi, kendine has benzersiz üslubuyla yorumlayan ABD’li yazarın çoksatan kitaplarından derlenen yazıları, Fran Lebowitz Kitabı’nda farklı başlıklar altında bir araya geliyor. Yakın dostu, yönetmen Martin Scorsese’nin sözleriyle “kişiliğiyle, bilgisiyle, zekâsıyla ve en önemlisi de mizahıyla sınır tanımayan” Fran Lebowitz’in kaleminden dökülenleri okurken hak vermeden ve gülmeden duramayacaksınız!

Ayrıntı Yayınları’nın renkli markası Düşbaz Kitaplar, 2024’ü hicvin ustası, ABD’li yazar ve konuşmacı Fran Lebowitz’in modern yaşamla ilgili her şeye dair esprili görüşlerini sunduğu yazılarından oluşan Fran Lebowitz Kitabı ile karşıladı. Fran Lebowitz Kitabı, ironik, esprili, donuk, alaycı, esprili ve son derece eğlenceli yorumlarıyla tanınan yazarın Metropolitan Life [Metropol Yaşamı], Social Studies [Sosyal Bilimler] ve Mr. Chas and Lisa Sue Meet The Panda [Bay Chas veLisa Sue Pandalarla Tanışıyor] adlı kitaplarını bir araya getiriyor.

Benzersiz… Lebowitz, mirasçılar, papalar, imparatoriçeler için mesleki rehber; mülk sahipleri için bir elkitabı; yoksullarla tanışmak isteyen zenginler için bir kılavuz sunuyor.

Vogue

Bir efsanenin neden efsane olduğunu kanıtlayabilen ender örneklerden biri.

Gerçekten de ÇOK komik.”

Hadley Freeman

Okuması çok zevkli.”

Jimmy Fallon, NBC Tonight Show’un sunucusu

Martin Scorsese’in popüler Netflix söyleşi dizisi Fran Lebowitz: Bir Yazarın Portresi’nin yıldızı, bir New York efsanesi ve hiciv ustasından: Fran Lebowitz Kitabı. Kendine özgü, ironik, küstah ve komik diliyle tanınan Fran Lebowitz, bu kitapta derlenen yazılarında hayata dair pek çok konuyu eşsiz bakış açısıyla ele alarak okurlarını kıvrak zekâsıyla buluşturuyor – gülmekten kırıp geçiriyor.

Tuğçe Kılıç’ın dilimize çevirdiği Fran Lebowitz Kitabı, raflarda ve internet satış sitelerinde!

Bilgi için:    ayrintiyayingrubu.com/dusbaz

                      instagram.com/dusbazkitap

                      twitter.com/dusbazkitaplar

                      facebook.com/dusbazkitaplar

edebiyathaber.net (10 Ocak 2024)

Yorum yapın