Masthead header

Fanzin Apartmanı’ndan çağrı

Fanzin Apartmanı yeni bir çağrıda bulunarak fankitleştirmek için dosya gönderimleri beklediğini duyurdu.

Çağrı metni şöyle:

Bu süreçte, gönderilen dosyalar arasından seçeceğimiz işlerin basıma hazırlığını üstlenecek ve ortaya çıkan fankitin PDF halini, sosyal ağlarımız aracılıyla fanzinapartmani.com  üzerinden paylaşıma açacağız. Ayrıca İzmir’de limitli bir basım yaparak, fanzin raflarında da yer almasını sağlayacağız. Bu çalışmayla fanzin okurlarına yeni, alternatif metinler sunmayı amaçlıyoruz.

Son gönderim tarihi 15 Mayıs 2020 olup süreç hakkında açıklamalar aşağıda yer almaktadır.

Fankit Nedir?

Bağımsız, finansal kaynaklardan, profesyonel yayınevi algısından ve onun basım klişelerinden uzak, kâr amacı gütmeyen, kolayca basılıp gönüllü dağıtım kanalları aracılıyla dağıtılabilen kitaplardır. Tek bir yazarın çıkardığı, içerisinde bir konu bütünlüğü olan metinleri okurla, dolaysız olarak buluşturmak amaçlanmaktadır.  Yayınlanma safhasında, yazan kişilerin yayınevi şartlanmışlığına alternatif yoldur.

Daha önce çıkmış tüm fankit örneklerine fanzinapartmani.com/category/fankit adresinden ulaşılabilir.

Süreç Nasıl İlerleyecek?

  • Fanzin Apartmanı emaili fanzinapartmani@gmail.comadresine word belgesi olarak gönderilen dosyalar fankit başı olan arkadaşlar tarafından seçilecek, dosya sahibi ile irtibata geçilecektir. Şayet dosya konusunda iletmek istedikleri düşünceler varsa paylaşımda bulunacaklardır.
  • Dosya, Fankit Başı yürütücülüğünde, birlikte çalıştığı diğer arkadaşlarla birlikte fankit haline getirilecek ve PDF’i paylaşım öncesinde dosya sahibine sunulacaktır. Onayı alınması sonrasında, önce sosyal medya hesaplarından duyuruları yapılacak, sonrasında da com üzerinden PDF olarak genel paylaşıma açılacaktır.
  • Fankitin İzmir’deki fanzin raflarında yer alması için belirli sayılarda çoğaltımı yapılacak ve okura, basılı olarak da ulaşması sağlanacaktır.
  • Yukarıda yapılacağı belirtilen işlerin hiçbirinden ücret alınmayacak ve sürecin tamamı kolektif olarak, gönüllülük esasıyla yürütülecektir. Dosya sahibinden beklenen tek şey ise fankit haline getirilen dosyanın fankit olarak kalmasını bizlere gönülden taahhüt etmesidir.
  • Fankit olan bu dosya, gerek yazar gerekse bilinmeyen kişiler tarafından istenildiği kadar çoğaltılıp dağıtılabilir olacaktır.

edebiyathaber.net (22 Nisan 2020)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r